Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Kraków jest niewątpliwie jednym z tych polskich miast, które fascynują pod wieloma względami. Są tutaj silne akcenty historyczne. Jest też bardzo kulturalnie, naukowo i gospodarczo. Niewiele jest miast, które cieszą się aż tak ogromnym autorytetem. Dlatego też chcąc zwiedzić to miasto i tak naprawdę zrozumieć, w czym tkwi jego fenomen, warto zapisać się na organizowane przez różne podmioty wycieczki.

Dlaczego właśnie wycieczka?

Przede wszystkim dlatego, że jest to forma w pełni zorganizowana. Jeśli przyjeżdżasz do Krakowa, i nawet wiesz, co konkretnie chciałbyś zobaczyć, mogą pojawić się problemy komunikacyjne czy związane z wysokimi cenami. Biorąc udział w zorganizowanej wycieczce, masz pewność, że wszędzie zdążysz dotrzeć, bo komunikacyjnie zostanie ci zaproponowane optymalne rozwiązanie a i bilety w wielu miejscach będą tańsze, gdyż obowiązują zniżki dla grup.

Przewodnicy po Krakowie

Decydując się na wycieczkę pod okiem przewodnika mamy też pewność, że zwiedzanie będzie dla nas bogate merytorycznie. Nie wszystko jesteśmy w stanie doczytać. Nie w każdym miejscu znajdziemy czas na sięgnięcie do przewodnika książkowego, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Przewodnik tymczasem oprowadzając nas po konkretnych miejscach, jednocześnie będzie opowiadał nam to, co najciekawsze, warte uwagi i godne zapamiętania.

Wycieczka w jedno lub wiele miejsc

W wycieczkach organizowanych przez przewodników znaleźć można różne propozycje. Najczęściej jest to kilka zabytków połączonych tematycznie. Jednym z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów jest szlak określany mianem Drogi Królewskiej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wycieczka oprowadzająca po tych miejscach Krakowa, które ściśle związane są z przebywaniem tu postaci królewskich. Na trasie tej spotkamy między innymi  Wzgórze Wawelskie. Właśnie to, które tak pięknie, choć już bez słów, opowiada historię naszego kraju. Jest też Rynek czy Barbakan, które niegdyś odgrywały ważne role, między którymi rozgrywały się ważne wydarzenia historyczne.

Drugim z szlaków, którym proponują wędrować przewodnicy po Krakowie jest dzielnica nazywana Kazimierzem. Właśnie tutaj skupia się kultura żydowska. Kultura narodu, którego dzieje silnie wpisują się w historię miasta. Narodu, który z Polakami przez wieki tutaj mieszkał i się przeplatał.

Kolejną propozycją wycieczki jest szlak świętego Jana Pawła II. Wszyscy, którzy interesują się postacią polskiego świętego wiedzą, że z tym miastem przez lata wiele go łączyło. Tu po świętym pozostało wiele pamiątek. Zarówno takich materialnych, jak i duchowych. To właśnie tutaj Karol Wojtyła był przez lata biskupem. To tutaj uciekało przez lata bycia Papieżem jego serce. Jest więc wiele miejsc, które na tym szlaku zobaczymy.

Jest też propozycja dla najmłodszych. Ileż wspaniałych legend i baśni związanych jest z tym miastem. Kraków to świetny sposób na spędzenie wolnej chwili z dzieckiem. A jeśli weźmiemy przewodnika, poprowadzi nas śladami wielu niezwykle fascynujących legend i podań.

Źródło: http://www.krakow-zwiedzanie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top