Zespołowa praca w biznesie

lider

Zespołowa praca w biznesie

W dzisiejszych czasach w biznesie liczy się przede wszystkim pomysł na swój biznes ale też , nie ukrywajmy tego, możliwość jego sfinansowania. Coraz więcej osób chce zakładać swoje firmy i utrzymywać się ze swojej działalności gospodarczej. Dlatego powoli małą furorę robi słowo: mentoring. Mentoring polega na tym, że osoba, która odniosła sukces w biznesie będzie się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi biznesmenami, którzy stawiają pierwsze kroki w wielkim świecie biznesu.

Idea wielka i szlachetna a także dla obydwu stron dająca możliwość zarobku, gdyż mentor nie dzieli się swą wiedzą za darmo oczywiście. Gdy biznes młodego wystartuje i odniesie sukces wtedy jakiś procent zarobków przekazuje on swemu mentorowi. Oczywiście najpierw mentor musi w niego zainwestować czyli krótko mówiąc „poprowadzić” trochę za rączkę. Pokazać na czym polega jego biznes, jak powinien się zachowywać jako lider w zespole, wskazywać na wady oraz zalety przyszłego biznesu. Ta wiedza dla początkującego przedsiębiorcy jest nieoceniona dlatego mentoring powoli robi coraz większa furorę i wzbudza powszechne zainteresowanie wśród młodych biznesmenów.

U nas to zjawisko raczkuje lecz na bardziej rozwiniętych rynkach jest ono dość powszechne. Młodzi biznesmeni są bardzo żądni wiedzy jak rozwinąć swój biznes, zwłaszcza jak zostać osobą , którą zwie się: lider w zespole. Jest to zdanie klucz gdyż jeżeli jest się liderem wtedy ma się wpływ na rzeczywistość, możliwość jej dowolnego kreowania i wpływania na pozytywne zmiany wokoło nas.

Mam nadzieję, że zjawisko mentoringu i w naszym kraju stanie się dosyć powszechne gdyż jak wiadomo nic tak nie pobudza gospodarki jak powstawanie coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top