Zdrowe benefity dla pracowników biurowych

Zdrowe benefity dla pracowników biurowych

W jakie benefity inwestują pracodawcy chcąc zwiększyć zadowolenia swoich pracowników i skutecznie motywować ich do pracy? Jedni oferują wczasy pod gruszą lub wyjazdy integracyjne, inni proponują telefony czy nawet samochody służbowe, a jeszcze inni inwestują w pakiety sportowe uprawniające do korzystania z siłowni i salonów spa po pracy. Tak naprawdę rynek benefitów pracowniczych jest nieograniczony i zależy głównie od inwencji osób zajmujących się funduszem socjalnym. Dobrze jednak gdy wprowadzane benefity pokrywają się z aktualnymi potrzebami pracowników. Jak wynika z wielu sondaży pracownicy coraz częściej cenią sobie możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń, dzięki którym mogą wykonywać swoją pracę efektywniej i skuteczniej.

Rynek szkoleń obejmuje wiele obszarów rozwoju osobistego. Szkolenia językowe czy podnoszące umiejętności techniczne pozwalają w późniejszym czasie starać się o awans na wyższe stanowisko, na którym dodatkowe umiejętności są niezbędne. Gdy jednak awans w najbliższych planach nie jest uwzględniany, pracownicy częściej wybierają pakiet szkoleń ułatwiających im funkcjonowanie na obecnym stanowisku i pozwalający na samodzielne radzenie sobie z dolegliwościami związanymi z wykonywaną pracą.

Warsztaty zdrowotne dla pracowników biurowych najczęściej obejmują szkolenia z psychologiem. Podczas takich szkoleń pracownicy poznają techniki relaksacyjne możliwe do wykonania na miejscu pracy, techniki antystresowe, a prowadzący szkolenia psycholog podpowie jak zachować równowagę work life balance. Tego typu szkolenia prowadzone są  głównie dla pracowników, których praca wiąże się z dużym stresem, których głównym problemem jest tempo życia, a praca.

Wśród pracowników biurowych największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia z fizjoterapeutą i warsztaty praktyczne z ergonomii pracy, które pomogą, przy coraz częściej pojawiających się w dzisiejszych czasach, schorzeniach pracy biurowej.  Warsztaty z fizjoterapeutą znacząco wpływają na poprawę zdrowia pracowników biurowych, którzy dowiedzą się dlaczego ćwiczenia w pracy są ważne i jak prawidłowo siedzieć w pracy przy biurku.

Warsztaty zdrowotne dopasowywane są do potrzeb pracowników. Oprócz spotkań z fizjoterapeutami i psychologami, coraz częściej organizowane są również szkolenia z dietetykiem.  Ogólna poprawa zdrowia pracowników  przekłada się na poprawę ich wydajności i zmniejszenie ilości urlopów zdrowotnych.

Wybierając benefity dla pracowników należy się głównie kierować ich potrzebami, ponieważ tylko te, które wpływają na zwiększenie zadowolenia pracowników, przyniosą korzyść całej firmie. Nietrafione świadczenia socjalne, mogą niestety bardziej zaszkodzić niż poprawić wydajność pracowników i wykorzystane w nieodpowiedni sposób środki finansowe raczej się firmie nie zwrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top