Zalety diety Dukana – czyli coś dla osób przyjmujących hormony

Zalety diety Dukana – czyli coś dla osób przyjmujących hormony

Współczesne kobiety coraz częściej decydują się na stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, w postaci pigułek, zawierających hormony. Taka kuracja hormonalna jest nie tylko objawem dojrzałego rodzicielstwa, ale niekiedy koniecznością i lekarskim zaleceniem, w przypadku niektórych schorzeń. Przyjmowanie hormonów nie jest zatem wyłącznie domeną kobiet. Jednakże ich stosowanie może wywołać rozmaite skutki uboczne – jak chociażby przybieranie na wadze. Rozwiązaniem w takiej sytuacji, może okazać się dieta proteinowa, a w szczególności jej czwarty etap.

Fazy diety Dukana – zasady

Poszczególne fazy diety Dukana oparte są na właściwych sobie założeniach. Generalną zasadą diety proteinowej jest dostarczanie organizmowi protein, czyli najprościej ujmując – białek. Można je odnaleźć w takich produktach jak filety drobiowe, białka jaj, chude sery, odtłuszczone mleko. Należy wystrzegać się przyjmowania węglowodanów, które przyczyniają się do produkcji przez organizm tłuszczy, które odkładają się w postaci niechcianych fałdek. Trzeba tutaj pamiętać, iż źródłem węglowodanów są także białka – tylko, że te roślinne, a nie pochodzenia zwierzęcego – ich również należy się wystrzegać.

Podczas drugiej fazy diety Dukana zaleca się zjadanie również warzyw – najlepiej zawierających duże ilości wody. Może t być sałata, czy ogórki. Kolejna faza oparta jest na zindywidualizowanym bilansie utraconych kilogramów ( 1kg to 10 dni diety), kiedy to należy spożywać białka jednego dnia, a w pozostałe również owoce i ziarna. Ostatnią już fazą diety Dukana są tzw. białkowe czwartki.

Zbawienna faza czwarta

Zalety diety Dukana, a w szczególności ich ostatniej fazy, znajdują swoich zwolenników wśród osób przyjmujących hormony i borykających się z tego powodu z przybieraniem na wadze.

Mimo, iż pigułki antykoncepcyjne najnowszej generacji zawierają już o wiele mniej hormonów niż te, z którymi mieliśmy do czynienia w poprzedniej epoce, to nadal niektóre kobiety, zwłaszcza te, które decydują się na ich przyjmowanie po raz pierwszy, źle znoszą taką ingerencję we własny organizm. Z tych właśnie względów muszą one skrupulatnie zastanawiać się ile i co jedzą. Jednym z rozwiązań na ich trudności z utrzymaniem swojej wagi jest skorzystanie z czwartej fazy diety Dukana. Nie muszą przy tym przechodzić wcześniejszych trzech faz. Wystarczy, że raz w tygodniu przejdą na dietę białkową, a w pozostałe dni będą spożywały otręby owsiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top