Wypadki drogowe. Jak sobie radzić w takich przypadkach?

Wypadki drogowe. Jak sobie radzić w takich przypadkach?

Praktycznie każdemu z nas, kierowców niejednokrotnie przytrafiła się na drodze jakaś niemiła sytuacja, a wielu także miało niestety wątpliwą przyjemność być uczestnikiem wypadku drogowego, w wyniku którego samochód uległ uszkodzeniu i to stosunkowo poważnemu. Jest to rzecz jasna z całą pewnością najniższy wymiar kary, bowiem w najgorszych przypadkach w wyniku wypadku drogowego możemy ucierpieć my sami, bądź też inni uczestnicy ruchu, toteż uszkodzenia samochodu, jakkolwiek dotkliwe finansowo, do najgorszych tutaj nie należą. Warto się jednak przygotować na taką okoliczność, szczególnie w sytuacji, kiedy jeszcze nie mieliśmy do czynienia z wypadkami drogowymi, bowiem trzeba tutaj działać szybko i sprawnie, aby zminimalizować swoje własne straty.

Wypadek. Co robić?

W pierwszej kolejności, rzecz jasna musimy tutaj sprawdzić rozmiar wypadku, oraz ustalić czy są jakieś osoby poszkodowane. Niezależnie też od tego, musimy natychmiast zawiadomić Policję o zaistnieniu wypadku drogowego, zaś informacje o rozmiarach i ewentualnych osobach poszkodowanych należy przekazać Policji, aby mogła ona podjąć odpowiednie działania. Bardzo dobrym i rozsądnym działaniem w przypadku uszkodzenia naszego pojazdu będzie tutaj także wezwanie lawety i pomocy drogowej bowiem bez tego rodzaju usług, ciężko będzie się obejść, szczególnie jeśli uszkodzenie pojazdu jest na tyle poważne iż uniemożliwia dalszą kontynuację podróży. W takim przypadku, w komfortowej sytuacji są ci kierowcy, którzy posiadają wykupiony odpowiedni pakiet ubezpieczenia, obejmujący także darmowe usługi pomocy drogowej świadczone na terenie całego kraju, bowiem nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych, związanych z tym kosztów. Pozostałym przyjdzie niestety zapłacić za holowanie lub transport na lawecie swojego samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego.

Co warto wiedzieć o pomocy drogowej?

W przypadku korzystania z usług pomocy drogowej w sytuacji wypadku, warto wiedzieć, iż mają oni obowiązek udzielić pomocy każdemu kierowcy, aby jak najszybciej przywrócić drożność na drodze na której doszło do zdarzenia. Pomoc drogowa to także bardzo dobre rozwiązanie w sytuacjach zgoła innych, czyli na przykład w przypadku kiedy nagle samochód odmawia posłuszeństwa, zaś my zupełnie jesteśmy bezradni i nie wiemy co się mogło stać. Warto tutaj odwiedzić stronę internetową auto-jet.ig.pl i dokładnie sprawdzić jaki z reguły zakres usług świadczą firmy zajmujące się usługami pomocy drogowej, oraz ile może kosztować usługa holowania uszkodzonego samochodu, aby zawsze być na taką ewentualność przygotowanym. Najlepiej jednak jest wykupić w swojej ubezpieczalni dodatkowy pakiet zapewniający dostęp do darmowych usług pomocy drogowej na terenie całego kraju, co znacznie ułatwi nam życie w takich sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top