Wybór pomp do odwadniania

Wybór pomp do odwadniania

Prace związane z odwadnianiem, prowadzone przede wszystkim w ramach inwestycji budowlanych, wymagają odpowiednio wysokich nakładów finansowych, związanych z dość sporym skomplikowaniem technologicznym procesu. Rzecz jasna poziom komplikacji jest tutaj różny w wielu przypadkach, wobec czego nie zawsze będzie to zajęcie trudne i kłopotliwe, niemniej jednak w niektórych przypadkach może se okazać iż bez specjalistycznej wiedzy oraz wsparcia specjalistów z dziedziny odwodnień nie będzie można przeprowadzić tego rodzaju prac. Warto tutaj więc powiedzieć sobie nieco więcej na temat odwadniania i związanych z tym procesem problemów technologicznych.

Zalane wykopy budowlane.

Jest to jeden z najczęstszych przypadków korzystania z technologii odwadniania. Tutaj z reguły stosowane są proste konstrukcyjnie pompy zatapialne, za pośrednictwem których woda, nawet ta zanieczyszczona materiałami ściernymi, takimi jak piasek (pompy są na takie zbrudzenia odporne poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów konstrukcyjnych), odprowadzana jest na dość znaczną odległość od wykopów, po czym można przystępować do kontynuacji prac. Tego typu zdarzenia mają miejsce najczęściej w przypadku obfitych opadów atmosferycznych, lub też uszkodzenia rur wodno kanalizacyjnych w czasie prowadzenia prac ziemnych.

Prace w terenie podmokłym.

Tutaj z reguły trzeba będzie zastosować już bardziej skomplikowane technologie, takie jak na przykład odwadnianie za pośrednictwem instalacji igłofiltrowej. Trzeba będzie także zaopatrzyć się w odpowiednie pompy spalinowe do odwadniania które zapewnią wysoki poziom mocy oraz dużą przepustowość, aby terenie mógł być stosunkowo szybko osuszony celem umożliwienia prowadzenia dalszych prac. Generalnie rzecz ujmując, w tym przypadku trzeba będzie nie tylko przeprowadzić odwodnienie, ale także zagwarantować ciągłość odprowadzania wody podczas prowadzenia prac, lub tez zamontować drenaż, który zabezpieczy następnie teren budowy przed dalszym nawadnianiem, an przykład powodowanym wysokim poziomem wód gruntowych, lub też bliskością rzek lub innych zbiorników wodnych.

Szczegółowe informacje

Jeśli trzeba zaś znaleźć odpowiednie, szczegółowe informacje na temat poszczególnych rozwiązań, oraz samych pomp, warto zajrzeć na odpowiednie strony internetowe, na przykład na stronę pompydosciekow.pl na której można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje z zakresu konstrukcji oraz parametrów technicznych poszczególnych pomp. Dzięki tak szczegółowym informacjom o każdym modelu pompy będziemy mogli perfekcyjnie dopasować sobie urządzenie do swoich potrzeb oraz do zakresu zastosowania, a co za tym idzie, będziemy mogli pompę wykorzystać efektywnie, co przyczyni się do oszczędności w przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top