Wnętrze z charakterem

Dom

Wnętrze z charakterem

Właśnie jesteś w trakcie budowy swojego wymarzonego domu i zaczynasz się zastanawiać nad wyglądem wnętrza swojego wymarzonego domu. Pierwsze co przychodzi ci na myśl to podłogi drewniane. Drewno nadaje wnętrzu przytulności i ciepła, sprawia, że po ciężkim dniu pracy z przyjemnością wracasz do domu, który wita cię swoim zacisznym charakterem.

Zarówno ty jak i Twoi goście, będziecie się czuć doskonale w otoczeniu drewna. Zaletą drewna jest również to, że nie przyciąga kurzu i nie uczula, więc jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób lubiących porządek. Niestety ma też swoje wady. Największą wadą jest zdecydowanie cena, drewniane podłogi są bardzo drogie, koszty sięgają kilkuset złotych za m/2.

Jeśli drewno, które wykorzystaliśmy w naszym domu zostało źle wysuszone lub ulegnie zmoczeniu, może się paczyć, jest mniej odporne na wszelkiego rodzaju wgniecenia. Podłogi wykonane z drewna http://baront.com/oferta/podlogi-drewniane/ bardzo szybko się niszczą jeśli nie są odpowiednie zabezpieczone i nie są poddawane odpowiedniej konserwacji. Należy też pamiętać o tym, że nie w każdym pomieszczeniu możemy wykorzystać drewno na podłogach. Nadaje się ono idealnie do sypialni, gabinetów czy też pokoi dziennych, jednak w kuchni czy łazience lepiej jest zastosować inny rodzaj nawierzchni.

Do drewnianych podłóg pasują oczywiście schody drewniane. Schody oprócz tego, że pełnią funkcję użytkową w domu, mogę być również wielką ozdobą. Można znaleźć wiele zdjęć pokazujących bardzo wymyśle jak i bardzo proste i efektowne wykończenia drewnianych schodów. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno podłogi, jak i schody wykonane z drewna po kilku latach użytkowania zaczynają skrzypieć, a na wysychającym drewnie mogą pojawiać się brzydkie szpary. Pomimo wielu wad warto jednak zainwestować w takie rozwiązanie.

Drewniane wnętrza pasują zarówno do nowoczesnego jak i tradycyjnego domu, więc jest to idealne rozwiązanie dla każdego. Trzeba się jednak liczyć z wysokimi kosztami takiego rozwiązania, jeśli nie chcemy co parę lat wszystkiego remontować i ładować w to kolejnych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top