Weselne kulinaria

obiad na wesele

Weselne kulinaria

Podstawą każdego wesela są dobre i wyszukane dania. To od nich zależy energia naszych gości do zabawy. Na szczęście obecnie standardy sali weselnych są pod tym względem wysokie i śmiało możemy się na nich powołać. Jednak dobór menu to już kwestia indywidualna i warto mieć tutaj trochę orientacji w kulinariach. Najważniejsze, że nie warto iść na ilość, ale jakość i różnorodność podawanych potraw. Cena od talerzyka obecnie waha się od 160 do 230 złotych.

Przede wszystkim, na obiad weselny przyjęło się podawanie rosołu z makaronem. Zamiast niego można się zdecydować na krem z borowików lub brokułów. Również bardzo tradycyjny okazuje się kotlet schabowy z ziemniakami i surówką. Świetnie też sprawdzi się filet z kurczaka albo kotlet mielony z pieczarkami. Na deser przeważnie podaje się lody lub ciasto.

Częstotliwość wydawanych potraw ma kluczowe znacznie. Niekorzystne okaże się podawanie ich w zbyt krótkich lub długich odstępach czasu. Przyjęło się, że, co trzy godziny to najbardziej optymalny czas. W międzyczasie królują przystawki i napoje, te gazowane lub ciepłe w postaci kawy czy herbaty. Kolejne dania ciepłe to przeważnie barszcz z pasztecikiem, szaszłyki oraz udka z kurczaka.

Nie można zapomnieć o stole wiejskim. Na nim nie może zabraknąć bigosu, kiełbasy czy ogórków kiszonych. Najlepsze produkty otrzymamy tylko od regionalnych producentów. Odpowiednio rozmieszczone będą kusić i z pewnością przyciągną wielu gości chętnych swojskich smaków.

Niezapomniane wesele to także dobry zespól i rozbujała sala weselna. Tutaj mamy także spory wybór, który zaspokoi nawet najbardziej wyszukane gusta muzyczne. Dodatkowo zapewni konkursy, które skutecznie rozbawią nawet najbardziej wybredną osobę. Przykładem jest występ panów z podwiniętymi nogawkami wykonującymi taniec łabędzi. Ta zabawa okazuje się najlepsza, gdy panowie są już lekko podbici i wykazują się swoją kreatywnością.

Idealne wesele ma też swoje słabe strony. Te będziemy mogli zminimalizować, jeżeli wybierzemy skuteczne i sprawdzone rozwiązania.

Więcej na: obiad-weselny-warszawa.pl – obiad weselny Legionowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top