Uniwersalna, a zapomniana forma reklamy

Uniwersalna, a zapomniana forma reklamy

Dobra reklama to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Bez niej nie uda nam się znaleźć klientów, czy zbudować odpowiednio silnej i stabilnej pozycji na rynku. Zatem każdy biznesmen – zarówno początkujący jak i działający w branży już od wielu lat- inwestuje w reklamę. A zatem wynajmujemy informatyków, tworzymy świetne strony internetowe, pozycjonujemy je, wydajemy grube pieniądze na reklamy w gazetach, a tymczasem… Tymczasem często zapominamy jaką potęgą jest druk.

Niezawodna forma reklamy – druk ulotek

Zacznijmy od ulotek. Dzisiaj w powszechnej opinii panuje pogląd, że jest to bardzo irytująca forma reklamy, że nie warto w nią inwestować, bo przecież naszym celem jest zachęcenie i przyciągnięcie klientów, a ni ich odpychanie przez natrętne wręczanie ulotek. A jednak, jeśli chwilę pomyślimy, odkryjemy, że sami często korzystamy z ulotek. Klasycznym przykładem są trzymane przez nas na lodówce ulotki pizzerri. A zatem, choć może irytujące, ulotki są skuteczne.

ul2

Ponadto są generalnie tanie. W niskim nakładzie możemy wydrukować je za pomocą druku cyfrowego- wtedy jeszcze obniżymy cenę przy porównywalnej do offsetu jakości. Oprócz tego musimy jeszcze wybrać rodzaj i grubość papieru, rozmiar oraz ewentualnie typ zabezpieczenia.

Nowoczesna forma – ulotki składane

Warto jeszcze rozważyć wydrukowanie ulotek składanych. Uchodzą one generalnie za bardziej eleganckie, w związku z czym raczej nie nadają się do rozdawania na ulicy. Świetnie jednak sprawdzają się podczas kontaktów z klientem, kiedy to wraz z umową, produktem czy usługą wręczamy mu właśnie taką ulotkę. Ponadto mogą one leżeć sobie w poczekalni tak, aby klient czekając na swoją kolej miał możliwość dokładniejszego zapoznania się z naszą firmą.

Jak drukować takie ulotki? W zasadzie tak samo, jak te zwykłe. Możemy jedynie określić dodatkowo, czy chcemy, aby składały się w pionie czy w poziomie i na ile części. Oprócz tego warto tu rozważyć pokrycie tych ulotek specjalną folią ochronną, która dodatkowo sprawi, że będą one wyglądały po prostu ładniej.

dr2

Potęga druku

To jednak nie koniec korzyści, jakie może ze sobą przynieść druk. Dobrym pomysłem na reklamę, jest również subtelne umieszczenie w biurze firmy jej loga. Jak to zrobić? Można np. zamówić fototapetę z logiem firmy, czy też naklejką na ścianę czy podłogę. Ponadto ciekawą reklamą są naklejki na samochód. Warto również zainwestować w roll- up, plakaty czy gadżety reklamowe.

A gdzie to wszystko najlepiej wydrukować? Oczywiście najlepszą odpowiedzią jest tutaj drukarnia internetowa JKB Print. Wybierając tę firmę nie musimy się martwić o jakość, szybkość, cenę ani solidność wykonania zamówienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top