Technologia odwadniania igłofiltrami

Technologia odwadniania igłofiltrami

Wśród wszystkich technologii odwadniania, jedną ze zdecydowanie najbardziej skutecznych w wielu przypadkach jest technologia igłofiltrowa, polegająca na wprowadzeniu w głąb gleby odpowiednio przygotowanych rur. Zakończone one są filtrem ssawnym, za pośrednictwem którego z gleby odbierana jest woda i odprowadzana na zewnątrz. Aby całość mogła działać, igłofiltry muszą być jeszcze połączone z agregatem pompowym za pomocą kolektora ssącego. Jest to technologia może stosunkowo skomplikowana, niemniej jednak wyjątkowo skuteczna, szczególnie w przypadkach wysokiego poziomu wód gruntowych, lub też w przypadku dość poważnych rozlewisk wodnych na terenie których należy prowadzić prace budowlane.

Proces odwadniania igłofiltrami.

Warto się tutaj przyjrzeć nieco bliżej samej technologii odwadniania, dzięki której wiele prac może być zrealizowanych w o wiele lepszym zakresie i szybszym tempie. Najbardziej skomplikowany jest tutaj sam proces montażu instalacji igłofiltrowej na terenie prowadzenia prac. W pierwszej kolejności musimy wytyczyć teren na którym prowadzone będą prace, oraz wyznaczyć głębokość osuszania terenu. Trzeba to zrobić dość dokładnie, bowiem igłofiltry powinny być wpłukane na głębokość około pół metra niższą niż poziom prowadzenia prac ziemnych. Samo wpłukiwanie jest także dość skomplikowanym problemem wobec czego przydatna będzie odpowiednia demonstracja wpłukiwania igłofiltrów przedstawiona przez producenta i dostawcę tej nowoczesnej technologii odwodnieniowej. Warto jednak tę technologię wykorzystać bowiem należy do jednych z najbardziej skutecznych rozwiązań w tym przypadku, a co za tym idzie, może przyczynić się do zwiększenia poziomu efektywności prowadzenia prac budowlanych.

Skąd pozyskać zestawy igłofiltrowe?

Same zestawy igłofiltrowe składają się rzecz jasna z igłofiltrów, czyli wspomnianych już wcześniej rur zakończonych aparatem ssawnym. Igłofiltry podłączone są bezpośrednio do kolektora ssącego, czyli rury o grubszym przekroju, do której przymocowane są wszystkie igłofiltry na danym odcinku. Sam kolektor ssący jest zaś połączony z agregatem pompowym, który zapewnia ssanie wody pobieranej przez igłofiltry. Tego typu urządzenia w swojej ofercie posiada na przykład przedsiębiorstwa Klaudia z Ustronia, na którego stronie internetowej www.klaudia.eu możemy zapoznać się dokładniej z całym procesem oraz z wszystkimi aspektami technicznymi prowadzenia tego procesu. Na tej też stronie można będzie od razu sprawdzić wszystkie parametry techniczne poszczególnych urządzeń i podzespołów, oraz dostosować je konkretnie do swoich potrzeb, co jest w tym przypadku zdecydowanie najbardziej istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top