Szkodliwe gryzonie i skuteczne ich zwalczanie.

Szkodliwe gryzonie i skuteczne ich zwalczanie.

Gryzonie takie jak myszy, nornice czy też szczury, od zawsze były zmartwieniem człowieka, bowiem z reguły wchodziły nam w paradę i w szkodę niszcząc nasze zapasy żywności a jednocześnie zostawiając wszędzie swoje odchody. W ten sposób nie tylko niszczyły i pożerały nasza żywność, ale także skażały ją przez co stawała się nieużyteczna. Jedzenie takiej żywności to praktycznie gwarancja wielu poważnych chorób zakaźnych roznoszonych właśnie przez szczury i myszy. Dlatego też, w przypadku wystąpienia zagrożeń ze strony gryzoni, koniecznie trzeba będzie przeprowadzić skuteczna deratyzację, celem pozbycia się problemu, co jest szczególnie istotne w przypadku gospodarstw rolnych, gdzie straty powodowane działalnością gryzoni mogą być wręcz ogromne.

Kiedy deratyzacja będzie niezbędna.

W przypadku, kiedy w okolicy naszego domu zauważymy jedną czy też dwie myszy, to raczej nie powinniśmy mieć powodów do większych obaw. Tutaj sprawę skutecznie rozwiąże popularna łapka na myszy, albo tez zaopatrzenie się w kota. To drugie rozwiązanie jest szczególnie polecane, bowiem kot nie dość że załatwi problem myszy, to jeszcze przyjdzie, przytuli się i pomruczy, jako naturalny antydepresant dla człowieka. Dopiero kiedy w okolicy naszego domu, lub co gorsza gospodarstwa, zabudowań gospodarczych i składów na plony, zauważymy większe grupy gryzoni, należy z automatu zatrudnić odpowiednią firmę DDD Bielsko Biała, bowiem takich przypadkach, nie ma ani chwili do stracenia. Każda chwila zwłoki może przyczynić się do powstawania poważnych strat w magazynowanych plonach. Firma DDD, natomiast bardzo szybko zlokalizuje problem i dobierze odpowiednie metody pozbycia się niechcianych lokatorów, co wcale nie jest takie proste. Co więcej nie zawsze jest to też w pełni bezpieczne, toteż lepiej na własną rękę nie zabierać się za przeprowadzania deratyzacji, jeśli nie wiemy jakie środki ostrożności należy przedsięwziąć w tych przypadkach.

Skuteczna deratyzacja.

Aby deratyzacja mogła być przeprowadzona skutecznie, przede wszystkim trzeba będzie ocenić sytuację w terenie i sprawdzić istotne czynniki wpływające na dobór metody jej przeprowadzania. Chodzi tutaj głównie o liczebność populacji występujących gryzoni oraz pewien model ich zachowania. Warto także pamiętać, iż gryzonie wbrew pozorom posiadają spory zapas inteligencji i bardzo łatwo mogą pewne rzeczy wykoncypować. Jeśli na przykład podczas posiłku współtowarzysze zaczną umierać, gryzoń domyśli się że coś z danym rodzajem pokarmu jest nie tak i więcej się już na taki pokarm nie skusi. Dlatego tez, firmy DDD bardzo często stosują tutaj środki o opóźnionym działaniu, aby szczury i myszy podczas żywienia nie zauważyły niczego niepokojącego i nie były w stanie śmierci innych osobników powiązać z żywieniem. Problemem będzie jedynie potem wyczyszczenie terenu z wytrutych osobników, ale z tym już pracownicy firm DDD radzą sobie także bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top