Szatkownica elektryczna

szatkownica elektryczna

Szatkownica elektryczna

Większa ilość pracy w kuchni opiera się na cięciu bądź szatkowaniu. Gotując zupę, robiąc surówkę do każdego obiadu, przygotowując pizzę, czy też zapiekankę jesteśmy skazani na szatkowanie, bądź ścieranie na tarce. Pochłania to sporo czasu, a do tego wymaga niemałego wysiłku, nie mówiąc już o możliwości skaleczenia. Pozwalającym na ekonomizacje pracy w kuchni rozwiązaniem jest szatkownica elektryczna, która automatyzuje pochłaniające czas i zaangażowanie czynności. Mnogość wymiennych nakładek pozwala na całkowite zastąpienie noża i tarki. Szatkownice elektryczne umożliwiają krojenie marchwi, pieczarek czy ziemniaków na plastry na przykład do zapiekanek, możliwe jest również szatkowanie na mniejsze kawałki, na przykład warzyw do surówek, owoców dla dzieci, ścieranie sera do pizzy lub zapiekanki, oraz czekolady do różnego rodzaju deserów. Jest to urządzenie wielofunkcyjne znacznie upraszczające pracę w kuchni.

szatkownica elektryczna

Swoją funkcjonalnością oraz łatwością użycia zachęca również do częstszego sięgania po owoce i warzywa. Szczególnie w sytuacjach, gdy z powodu braku czasu musimy zrezygnować na przykład z surówki do obiadu, a z szatkownicą elektryczną przygotowanie surówki to zaledwie chwila. Dotyczy to również dań, które zwykle zajmują wiele czasu i wymagają ogromnego wysiłku, jak na przykład placki ziemniaczane, przez co często musimy z nich rezygnować na rzecz prostszych rozwiązań, a wraz z pojawieniem się w naszej kuchni szatkownicy problem znika i wcześniej przytoczone placki ziemniaczane mogą częściej gościć na naszych stołach.
Każdy kto miał okazję pracować w kuchni, niezależnie od tego, czy jest to jego pasja, czy po prostu obowiązek wie jak cenna jest pomoc i oszczędność czasu. O ile wiele gadżetów kuchennych kurzy się na półkach, to szatkownica niesie wymierną pomoc, oszczędność czasu, oraz wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top