Superfoods na co dzień – korzeń Yacon

korzeń yacon

Superfoods na co dzień – korzeń Yacon

Wszyscy, którym zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu dobrze wiedzą jak ważne jest to co jemy. Obecny trend zwrotu w żywieniu ku naturalnym, nieprzetworzonym produktom ułatwia dbanie o właściwa dietę.

Korzeń Yacon jako superfoods

Jednym co może nam ułatwić wybór odpowiednich produktów jest lista tzw. superfoods. To lista zdrowych produktów, które stanowią dla naszego organizmu bomby witaminowe i minerałowe. Żywność będąca na tej liście to produkty natury, które zawierają najwięcej wartościowych składników, witamin, minerałów. Im więcej superfoods na naszym talerzu każdego dnia tym lepiej dla naszego organizmu. Listy te mogą się nieco różnić, w zależności od źródła. Czasem możemy znaleźć na nich niespotykane dotychczas produkty jak np. korzeń Yacon w proszku lub w syropie.

Pochodzenie rośliny Yacon

Roślina ta od wieków występuje w Ameryce Południowej i stanowi od dawna podstawę żywienia tamtejszych ludów. Biorąc pod uwagę jej skład można ją wpisać na listę owych superfoods. Roślina ta rośnie na zboczach gór, a do spożycia wykorzystuje się liście oraz korzeń Yacon. Należy do tego samego gatunku co słonecznik. Często kojarzony jest z ziemniakiem lub rzodkiewką. Ta, do niedawna nieznana nam roślina, zawiera całe mnóstwo dobroczynnych składników odżywczych. Jest rośliną niskokaloryczną i ma niecodzienna strukturę cukrów. Herbata z liści pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Jak działa korzeń Yacon?

Korzeń Yacon to także źródło energii. Dodatkowo jest on niskokaloryczny, więc można go wykorzystywać w dietach odchudzających. Szczególnie poleca się korzeń Yacon osobom cierpiącym na cukrzycę. Jego działania zdrowotne są szeroko badane na całym świecie. Wyniki pokazują, że roślina ta naprawdę warta jest określenia jako superfoods. Można ja spożywać na surowo, w sałatkach, ale też smażyć, piec. Dostępne są już soki, dżemy, chrupki, a nawet płatki śniadaniowe. Warto wprowadzić ją do diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top