Skomplikowane rozprawy rozwodowe

Skomplikowane rozprawy rozwodowe

Jak wiadomo, w dzisiejszym świecie małżeństwa nie są tak trwałe, jak były w latach poprzednich. Kiedyś ludzie walczyli o to, aby za wszelką cenę być razem. Nawet w momencie kiedy całkowicie się nie dogadywali, to dalej trwali w związku małżeńskim. Dlatego też, w dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie małżeństwa, poprzez rozwód.

Sprawy rozwodowe nie są łatwymi sprawami, a już szczególnie w momencie kiedy bierze się rozwóz z orzekaniem o winie. Wtedy z pewnością potrzebny jest nam dobry prawnik, który zdoła obronić nas w sądzie. Tak naprawdę aby znaleźć prawnika, wystarczy wpisać w wyszukiwarce w internecie „rozwód w Krakowie” albo „porady prawne w Krakowie” (http://kancelariazemanek.pl/porady-prawne-w-krakowie/) i wyskoczy nam wiele adwokatów, którzy reklamują się w internecie.

Prawnika można również znaleźć poprzez czytanie gazet. Tam również wiele osób się reklamuje. Często widzimy ogłoszenia takie jak „adwokat – prawo karne w Krakowie” czy inne. Jak widać więc znalezienie prawnika nie jest trudną sprawą. Warto jednak pamiętać o tym, aby zatrudniać osoby sprawdzone. Jeżeli chodzi o rozwody, to często chodzi również o duże pieniądze, i decyzję sądu kto dostanie znaczną większość. W tym celu, już przed samą rozprawą należy zgromadzić dowody świadczące o winie drugiej strony.

prawnik10

W sądzie musimy udowodnić, że to właśnie druga strona przyczyniła się do trwałego rozpadu małżeństwa. Przyczyną mogła być zdrada jednego z małżonków, lub zaniedbywanie żony/męża w znaczny sposób. Aby jednak to udowodnić potrzebujemy dowodów. Dowodami mogą być nagrania świadczące o zdradzie jednego z małżonków, lub zeznania świadków, którzy potwierdzą naszą prawdomówność.

W momencie, kiedy jedno z małżonków znęca się nad drugim, dowodem w sądzie mogą być obrażenia poniesione przez jedną stronę. To wszystko może świadczyć o winie jednego z małżonków. Warto jednak pamiętać o tym, że tak samo jak my będziemy się starać udowodnić winę drugiej osoby, tak samo właśnie ta osoba, będzie starała się udowodnić naszą winę. Wygra ta osoba, która będzie miała mocniejsze dowody, więcej świadków i lepszego prawnika. Dlatego też tak ważne jest znalezienie dobrego prawnika, który poprowadzi naszą sprawę rozwodową.

Nie możemy żałować pieniędzy na tą inwestycję, ponieważ jeżeli wynajmiemy kiepskiego prawnika, to możemy stracić o wiele więcej. Ważne w takich sprawach jest jednak przygotowanie. Jeżeli odpowiednio przygotujemy się do takiej rozprawy sądowej, to z pewnością będziemy w stanie ją wygrać, tym bardziej jeżeli mówimy prawdę o całym małżeństwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top