(Re)wizja czterech kątów

mieszkanie w remoncie
Dom

(Re)wizja czterech kątów

Planujesz odnowić swoje mieszkanie, ale przeraża Cię wizja remontu? Obawy wiążą się z długim okresem prac renowacyjnych, nieustannym bałaganem oraz kosztami przekraczającymi budżet? Na początek zaplanuj kolejność swoich działań, oszacuj wydatki (te nieplanowane też) oraz zatrudnij ekipę fachowców.

Koncypuj, przewiduj i urządzaj!

Przewidywane koszty podstawowych usług remontowych:
• Malowanie i tapetowanie – dwukrotne malowanie na biało i na kolor niewielkiego pomieszczenia to koszt odpowiednio 7 i 8 zł/m². Czas to od 2 – 4 dni.
Koszt nałożenie tapety szacuje się na 10 zł/m²
• Panele – koszt położenia paneli podłogowych to 15 zł/m², a ściennych – 30 zł/m², ułożenie listwy przypodłogowej to cena 7 zł/m². Koszt prac związanych z położeniem drewnianej podłogi to 45 zł/m².
• Instalacje – instalacja łazienki, sedesu czy pisuaru to koszt 60 zł/pkt. Podłączenie wanny z obudową czy brodzika to koszt 250 zł/pkt. Prace związane z instalacją ogrzewania centralnego to wydatek rzędu od 40 do 160 zł/pkt. Za instalację ciepłej wody wraz z odpływem zapłacimy 160 zł/pkt.
• Sufit – wykonuje się różnego rodzaje prace od jednokrotnych skuć zaokrągleń
i wyprostowania kątów do podwieszeń. Cena za te usługi mieści się w przedziale od 10 do 35 zł/m².
• Glazura – położenie glazury to koszt od 50 do 70 zł/m². Za skucie starych płytek oraz wycinanie i wiercenie otworów zapłacimy odpowiednio 10 i 20 zł/m².
• Drzwi i okna – cena za montaż drzwi mieści się w przedziale cenowym od 160 do 220 zł/szt., a okien 16zł/mb.

Zanim rozpoczniemy renowację mieszkania, dobrze jest wybrać odpowiednią firmę, jak ta www.budorem.com.pl i zapoznać się z ich ofertą podstawowych usług remontowych. Pozwoli nam to odpowiednio rozplanować prace i przewidzieć koszt oraz tym samym uniknąć rozczarowań. Ceny usług różnią w zależności od wielkości powierzchni, specyfiki materiałów oraz miasta, w której mieszkamy. Należy, więc wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, a nie tylko oferowaną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top