Ręczne wciągniki łańcuchowe a serwis i konserwacja

Ręczne wciągniki łańcuchowe a serwis i konserwacja

Posiadając w swoim przedsiębiorstwie tak specjalistyczny sprzęt jak ręczne wciągniki łańcuchowe czy wciągniki ręczne, należy absolutnie pamiętać o kwestii konserwacji i serwisu tak zaawansowanych urządzeń. Decydując się na zakup takiego czy innego modelu, warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, czy firma sprzedająca zapewnia takie usługi jak przeglądy okresowe oraz pełne wsparcie serwisowe.

W przypadku przeglądów okresowych można zwrócić uwagę, czy usługa ta obejmuje przypomnienia o zbliżającym się terminie konieczności dokonania przeglądu na przykład w postaci wiadomości e-mailowej, kontaktu telefonicznego bądź zwykłej wiadomości SMS. Jeśli nie, możemy zadbać o to sami dodając cykliczne powiadomienie do kalendarza osoby zajmującej się obsługą urządzenia, aby nigdy nie pominęła tak ważnego wydarzenia, jakim jest przegląd okresowy.

konserwacja i serwisNatomiast co do serwisu, istotne dla nas jest to, czy sprzedawca posiada własny zespół serwisantów, czy może zleca takie usługi firmie zewnętrznej. Jeśli zleca to innej firmie, to czy firma ta ma siedzibę w Polsce, czy za granicą. Jeśli za granicą to czy nie będzie problemy zarówno z kontaktem z taką firmą jak i z zapewnieniem transportu.

Ostatni, ale jakże istotny, fakt dotyczący serwisu takich urządzeń – to czy serwis obejmuje tylko i wyłącznie okres trwania gwarancji po zakupie urządzenia, czy również zapewniany jest po okresie gwarancyjnym. Druga opcja jest o tyle ważna i korzystna, że nawet jeśli za usługę serwisową przyjdzie nam zapłacić, możemy mieć pewność, że wykona ją ta sama firma, która stworzyła zakupiony przez nas produkt. Daje nam to pewność, że urządzenie zostanie naprawione przez ludzi, którzy znają się na danym modelu najlepiej, a ewentualne części zamienne, które mogą okazać się niezbędne przy naprawie, będą oryginalne.

Przy tak zaawansowanych urządzeniach warto więc zwrócić uwagę na te 2 szalenie istotne czynniki jakimi są serwis i konserwacja maszyn.

Źródło: http://www.redrooster.pl/uslugi/serwis-urzadzen-dzwigowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top