Projekt na miarę XXI wieku

Dom

Projekt na miarę XXI wieku

Każdy, kto marzy o wybudowaniu własnego domu, bądź przebudowie już istniejącego, nie szuka rozwiązań kompromisowych, ale takich, które będą doskonale wpisywały się w jego oczekiwania. Jeśli chcemy być w pełni zadowoleni z inwestycji, już na etapie projektowania każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, musi zostać dopracowany.

Wiedząc o tym doskonale biuro projektowe, świadcząc swoje usługi, podchodzi indywidualnie do każdego klienta, wsłuchuje się dokładnie we wszystkie jego oczekiwania i potrzeby. Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta jest niezwykle ważne. Podobnie, jak ważne jest zrozumienie, że projektowanie domów to prawdziwa sztuka. Sztuka tworzenia przestrzeni, które z czasem zapłoną ciepłem domowego ogniska. Dlatego też projekty architektoniczne nie mogą skupiać się wyłącznie na aspekcie technicznym. Tylko na nim skupiają się standardowe projekty, które dostępne są właściwie od ręki i które koncentrują się na funkcjonalizmie domu.

Obok nich są jednak projekty pięknych, pełnych ciepła i szlachetności domów. Szukając dobrego projektanta, pamiętajmy, że nie może on być wyłącznie skoncentrowany na kwestiach technicznych. Z resztą, jeśli przejrzymy jego dotychczasowe projekty, szybko będziemy w stanie ocenić, czy są one zwykłymi obrazami, czy może obrazami, w których skrywa się dusza. Jeśli zwrócimy na to uwagę już na początku, będziemy mieć pewność, że nasz przyszły dom będzie jak z naszej bajki.

Projekty tanich domów, możemy zakupić niemal w każdym biurze architektonicznym. Jak się bowiem okazuje, wielu z nas nie stać na budowę dużych domów, które wymagają ogromnych nakładów finansowych. Chcąc zatem nieco zaoszczędzić, powinniśmy wybierać projekty architektoniczne, prostych brył, najlepiej prostokątów, bez żadnych dodatkowych udziwnień. Obniżyć koszty budowy domu, może także prosty, dwuspadowy dach. Te dwa elementy, takie jak rodzaju dachu, bez dodatkowych załamań i prosta bryła budynku, znacząco mogą obniżyć koszty budowy domu.

Jak więc widzimy, dla wielu architektów, projektowanie domów to nie tylko ich praca, ale przede wszystkim pasja. Wielu z nich jednak, musi dostosowywać swoje projekty do oczekiwań klientów, którym głównie zależy na obniżeniu kosztów budowy domu. Nie bez powodu zatem, w wielu biurach architektonicznych, możemy znaleźć przede wszystkim projekty małych domów z użytkowym poddaszem, bądź też parterowych. Domy bez podpiwniczeń w znacznym stopniu obniżają koszty całej budowy.

Zdecydowanie najdroższe projekty dotyczą domów o dużych powierzchniach i skomplikowanych bryłach. Ich dachy najczęściej mają wiele załamań, pokrywane zaś są dachówką ceramiczną. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że projekty tanich domów cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Wśród nich znajdziemy domy z poddaszem użytkowym, bądź też atrakcyjne i przytulne, małe domki parterowe.

Źródło: http://www.projektytypowe.pl/zlobek/szczegoly/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top