Profesjonalne rolety do okien nietypowych

Dom

Profesjonalne rolety do okien nietypowych

Każdy z nas wie, jak dobrze może na estetykę wnętrza i całego domu wpłynąć zastosowanie nietypowych okien. Na przykład okien w kształcie koła, półkola, czy też trójkątnych. Tego typu rozwiązania zapewniają niecodzienny poziom estetyki, niemniej jednak wymagają odpowiedniego podejścia w kwestii kontroli nad oświetleniem wnętrz. Tutaj nie da się zastosować standardowych rolet, tylko trzeba sięgnąć po plisy, czyli nieco odmienną formę rolet, której opis znaleźć można będzie w poniższych akapitach. Zobaczymy także, które z form plis są najlepszym rozwiązaniem w tego typu przypadkach a także, na co zwrócić uwagę podczas ich kupna.

Jakie plisy stosować?

W kwestii wyboru odpowiedniego typu plis trzeba będzie przede wszystkim przekonać się, który tym, jakie daje nam warunki zasłaniania światła. W pierwszej jednak kolejności warto zrozumieć zasadę działania plis. Otóż dobre jakościowo plisy z Wisły są nieco zbliżone w swojej formie do rolet wewnętrznych, aczkolwiek nieco bliżej im jednak do tradycyjnego już wachlarza. W przypadku okien półokrągłych, właściwie forma wachlarza sprawdza się najlepiej. Po rozłożeniu naszego wachlarza, zapełnia on cała przestrzeń okna, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Oczywiście można nie otworzyć go całkowicie i w ten sposób zapewnić sobie częściowe nasłonecznienie pomieszczenia. Można także zaopatrzyć się w plisy o odpowiedniej kolorystyce, dzięki czemu przy pełnym zasłonięciu okna będziemy mogli wpływać na kolorystykę wnętrza.

Co do kwestii typów, to mamy tutaj dwa podstawowe rodzaje plis. Są to plisy luźne, oraz plisy w prowadnicach. Typ drugi jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, bowiem pozwala nam na pełniejsze zasłonięcie okna. Oczywiście niezależnie od tego, na który typ się zdecydujemy, najważniejsza będzie dobra jakość wykonania.

Jakość plis.

W kwestii jakości, znajdziemy na rynku plisy bardzo różnorodne, które będą tańsze lub droższe. Z reguły też bywa tak, iż plisy droższe, są lepsze pod względem jakości. Niemniej jednak zawsze warto osobiście przyjrzeć się poszczególnym wyrobom poszczególnych producentów, gdyż sprzedawcy często mogą celowo polecać nam rozwiązania najbardziej kosztowne, tworząc złudzenie wielkiego wyboru. Tylko po kiego grzyba mają 40 typów plis, skoro jedne są najlepsze a reszta nie nadaje się do niczego. Lepiej samodzielnie sprawdzić funkcjonalność poszczególnych plis. Przyjrzeć się kwestiom technicznym, aby przekonać się, czy tego rodzaju produkt wytrzyma wystarczająco długo. Musimy przecież pamiętać, iż nie kupujemy plis na jeden tylko sezon, a raczej powinny nam one posłużyć przez dłuższy czas. W tej więc kwestii nie warto szukać oszczędności, gdyż z reguły nie będzie na co liczyć, w kwestii dobrej jakości.

Jednym słowem rolety do okien nietypowych, to plisy, a ich pozyskanie wymaga nieco zachodu, aby nie dać się nabrać na zakup tych najkosztowniejszych, bowiem nie zawsze są one lepsze jakościowo od innych, dużo tańszych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top