Profesjonalna łyżka do betonu i zalety jej stosowania.

Profesjonalna łyżka do betonu i zalety jej stosowania.

Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, dla wielu firm budowlanych, będzie niesamowitym krokiem na przód, w kwestii realizacji prac budowlanych. W końcu jest to opcja, która pozwoli na bieżąco dbać o przygotowanie betonu w takiej ilości i konsystencji w jakiej jest akurat potrzebny. Aby mieć taką możliwość niezbędna będzie jednak odpowiedniej jakości łyżka do betonu, która pozwoli nam zrealizować przygotowanie betonu. Jest to swego rodzaju betoniarka, która jednak do pracy wymaga jedynie ładowarki kołowej, zamiast dostarczenia elektryczności. Warto tego typu urządzeniom przyjrzeć się nieco bliżej. Mogą one, bowiem okazać się jednymi z najlepszych rozwiązań dla wielu firm budowlanych.

Jak działa łyżka do betonu?

Zasada działania, na jakie opiera się łyżka do betonu jest stosunkowo prosta. Przede wszystkim, napędzana jest ona układem hydraulicznym ładowarki, do której jest zamontowana. Wewnątrz łyżki znajduje się mechanizm mieszający. Po wsypaniu niezbędnych składników betonu, wystarczy ją uruchomić i odczekać 15-45 minut, w zależności od wielkości łyżki i ilości przygotowywanego betonu, aby mieć gotowy beton.

Konstrukcja łyżki do betonu.

Jednym z elementów łyżki do betonu jest wewnętrzny, napędzany hydraulicznie mieszalnik. Zapewnia on prawidłowe wymieszanie ze sobą wszystkich składników betonu. Z góry zaś, łyżka do betonu, jest przykryta kratownicą, która zabezpiecza wnętrze przed przedostaniem się większych kamieni, które mogłyby uszkodzić mechanizm mieszalnika. Co ważne, łyżka do betonu, może być w dalszym ciągu wykorzystywana do załadunku sypkich materiałów budowlanych. Wspomniana kratownica będzie zabezpieczać przed dostaniem się do wnętrza większych frakcji kamiennych, które mogłyby uszkodzić mechanizm mieszalnika. Jednym słowem, mimo wymiany standardowej łyżki na łyżkę do mieszania betonu, w dalszym ciągu nie tracimy podstawowej funkcjonalności ładowarki.

Która łyżka do betonu będzie odpowiednia?

Na rynku znajdziemy stosunkowo sporo producentów tego typu narzędzi, którzy będą dostarczać wielu różnych wariantów łyżek do betonu. Wobec tego też, dobór tej najbardziej odpowiedniej, będzie stosunkowo problematyczny. Jednym ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań w tym przypadku, będzie skorzystanie z usług autoryzowanego dostawcy danego producenta. W pierwszej kolejności oczywiście trzeba będzie przeprowadzić research, który pozwoli nam wybrać producenta, naszym zdaniem, zapewniającego maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb, parametry mieszalników. Autoryzowany dostawca zaś, będzie tutaj odpowiedzialny za prawidłowy dobór łyżki do betonu, w stosunku do naszej ładowarki. Trzeba bowiem pamiętać, iż nie każda maszyna obsłuży każdą łyżkę. Będą one dobierane względem parametrów technicznych, jak i samej masy całkowitej. Prawidłowy dobór łyżki do betonu zagwarantuje nam wygodną, wydajną i długotrwałą pracę łyżki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top