Powrót do Polski z UK

Powrót do Polski z UK

Pracowałem przez dłuższy czas u brytyjskiego pracodawcy. Miałem to szczęście, że wyjeżdżając do pracy w UK, znałem bardzo dobrze język angielski i od razu znalazłem całkiem fajną pracę. Mimo to, że w Polsce nigdy nie osiągnę tego, co udało mi się w przeciągu kilku lat osiągnąć w Wielkiej Brytanii to jednak z powodów osobistych wróciłem do kraju. Mówi się, że „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” i wydaje mi się, że właśnie w moim przypadku tak jest.

Powrót do Polski z UK był dla mnie czasem powrotu do rodziny i starych znajomości. Uruchomiłem też stare kontakty, aby móc w szybkim czasie znaleźć jakąkolwiek pracę w naszej ojczyźnie pełnej bezrobocia, bo zdążyłem na wstępie dowiedzieć się, że o pracę z urzędu to nawet nie mam po co się starać. Dzięki znajomym dowiedziałem się również, że po powrocie z legalnej pracy w Wielkiej Brytanii mogę odzyskać swój podatek za pracę za granicą. Przyznam, że nie miałem pojęcia o tym, że należy mi się zwrot podatku z Anglii, więc bardzo się zdziwiłem tym faktem.

Gdy wróciłem do domu ze spotkania ze znajomymi, mimo, że było dość późno, przypomniałem sobie o tym, że prawdopodobnie należy mi się podatek za pracę za granicą. Skuszony tym faktem od razu znalazłem w internecie biuro podatkowe, które odzyskuje na co dzień zwrot podatku z Anglii dla osób takich jak ja. Mimo, że godzina była dość późna, podekscytowany tym faktem od razu wypełniłem formularz kontaktowy w tej sprawie. Już na drugi dzień z samego rana, miła pani skontaktowała się ze mną, aby powiedzieć mi co mam zrobić, by jak najszybciej otrzymać należne pieniądze. W niedługim czasie, gdy obiecano mi zajęcie się całą tą procedurą, otrzymałem środki na swoje konto. Dzięki temu mój powrót do Polski z UK był jeszcze bardziej udany, niż mogłem to sobie wymarzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top