Polskie gwiazdy piłki nożnej

Polskie gwiazdy piłki nożnej

Polacy są bardzo cenionymi piłkarzami. W ostatnich tygodniach stale powtarza się nazwisko Roberta Lewandowskiego, jako jednego z najskuteczniejszych strzelców, Jakuba Błaszczykowskiego oraz wielu innych. Szczególnie podkreślane są umiejętności piłkarzy polskiego pochodzenia, których kariery rozwijały się w niemieckich klubach.

Robert Lewandowski

Lewandowski „Lewy” to jeden z najczęściej wymienianych obecnie polskich piłkarzy. Został nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza roku, a dodatkowo uznawany jest za jednego z najskuteczniejszych strzelców. Jego kariera rozwinęła się tak wspaniale w niemieckiej Borussi Dortmund, gdzie od kilku lat trenuje. To właśnie w barwach tego klubu strzela gol za golem. Trochę szkoda, że swoje wspaniałe bramki zdobywa dla niemieckiego klubu, a nie w meczach polskiej kadry, gdzie jest jednym z czołowych zawodników.

Jakub Błaszczykowski

Kolejnym niezwykle uzdolnionym piłkarzem obecnie trenującym w niemieckim klubie sportowym jest Jakub Błaszczykowski. Poza tym, że doskonale sprawdza się jako piłkarz ligowy w Niemczech, gra również w polskiej kadrze narodowej, której jest kapitanem. W ostatnich tygodniach został po raz trzeci powołany na tę funkcję, tym samym można stwierdzić, że jedną z jego silnych stron jest umiejętność prowadzenia zespołu. Wprawdzie w ostatnim czasie kadrowicze nie dają polskim kibicom zbyt wiele powodów do radości, ale zmiany na stanowisku selekcjonera i nowy skład zespołu dobrze wróżą na przyszłość.

Sebastian Boenish

Trzecim piłkarzem, o którym warto wspomnieć jest Sebastian Boenish. Obecnie trenuje w niemieckim Bayernie Leverkusen. Ten zawodnik szczególnie wyróżniał się nad innymi w drużynie juniorów. Dzięki swoim umiejętnościom zainteresowały się nim różne kluby niemieckie. W ostatnim czasie gra w Bayernie i doskonale sobie tam radzi. W 2010 roku dostał powołanie do polskiej kadry narodowej, gdzie grał w meczu z Ukrainą. Boenish w grał również w podstawowym składzie we wszystkich meczach Euro2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top