Poczta Polska i firmy kurierskie

Poczta Polska i firmy kurierskie

Bardzo często zdarza się, że przedsiębiorstwa oraz osoby indywidualne nie prowadzące działalności gospodarczej. Dla takich klientów postały właśnie takie przedsiębiorstwa jak Poczta polska, InPost oraz DPD. Poczta Polska to państwowe przedsiębiorstwo z długoletnią tradycją.

Oferuje ono największą ilość placówek nadawczych w całej Polsce, a w zależności od rodzaju nadawanej przesyłki przedsiębiorstwo te może zaoferować najniższą na rynku cenę za przesyłkę – szczególnie jeżeli klient wybierze listy zwykłe lub listy polecone – opłata za przesyłkę w tych przypadkach jest nieporównywanie korzystniejsza względem usług kurierskich innych firm. Poza listami na Poczcie polskiej możemy nadać paczki ekonomiczne oraz paczki priorytetowe.

W ciągu ostatnich lat ceny przesyłek uległy podwyższeniu jednak wciąż są praktycznie najtańszą metodą nadawania małych paczek o masie nie przekraczającej jednego kilograma. Przesyłki o wyższej masie bardziej opłaca się nadawać firmami kurierskimi. Z uwagi na dynamicznie rozwijający się sektor firm kurierskich w ostatnim czasie Poczta Polska umożliwia przedsiębiorstwom zamówienie kuriera Poczty Polskiej wprost do domu przez co zmniejszana jest jedna z największych wad oddziałów, którym jest „kolejka w urzędzie pocztowym”.

inpost10

Oprócz możliwości wysłania przesyłek tradycyjnym – najpowszechniejszym sposobem istnieje możliwość nadania paczki za pomocą przesyłki kurierskiej. Do dyspozycji mamy krajowe przedsiębiorstwa oferujące usługi kurierskie takie jak InPost oraz międzynarodowe usługi doświadczonych i wyspecjalizowanych firm.

inpost9

InPost w przeciwieństwie do firm takich jak DPD, DHP czy UPS umożliwia wysyłkę paczki do tzw. paczkomatów (https://twoj.inpost.pl/pl/przesylki/paczkomaty). Jest to rozwiązanie atrakcyjne gdyż potencjalny odbiorca przesyłki nie musi przez cały czas oczekiwać przyjazdu kuriera, a może odebrać w dogodnym dla siebie czasie przesyłkę w ustalonym wcześniej paczkomacie. Jest to słuszne rozwiązanie lecz dostępne jedynie dla osób w rejonach, których postawiony został paczkomat. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że pomimo chęci skorzystania z takiego rozwiązania przez odbiorcę przesyłki paczkomat zlokalizowany jest zbyt daleko od miejsca zamieszkania odbiorcy. Usługa ta jest popularna w średnich oraz dużych miastach.

Z uwagi na korzystną cenę przesyłek kurierskich oraz bardzo szybki termin odbioru i dostarczenia z reguły nie przekraczający 24h usługi kurierskie stają się coraz bardziej popularną i powszechną metodą nadawania przesyłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top