Pochwała dla cegły

Pochwała dla cegły

Istnieje wiele powodów, by budować dom z cegły. Cegła jest bardzo starym materiałem budowlanym. Używanym w krajach starożytnych już na kilka tysiącleci lat przed narodzeniem Pana Jezusa, czyli przed naszą erą. Z cegły mogą powstawać wszystkie budowle. Można zbudować nowoczesny dom lub zakład usługowy. Mogą także być z niej budowane domy stylizowane na pałacyki.

Z cegły można stawiać nawet ogrodzenia wokół posesji. Cegła drążona klinkierowa bardzo nadaje się na tego typu budowle, jak i na wiele innych. Cegła pełna wykorzystywana jest do budowy elewacji, a więc zewnętrznych ścian. Jest bardzo trwała, potrafi przetrwać wiele dziesiątek lat bez ludzkiej interwencji i koniecznej renowacji. Jest praktyczna, gdyż łatwo nie ulega zabrudzeniu. Nie wnikają w nią nieczystości, jak kurz, czy jakikolwiek brud. Łatwa do utrzymania w czystości, gdyż możemy z powodzeniem oczyścić ją strumieniem zimnej wody pod warunkiem, że nie używane było wapno.

A nawet padający deszcz może zrobić to za nas i oczyścić ją z ewentualnych zabrudzeń. Poza tym mur przez dziesiątki lat zachowuje swój kolor i nie ma mowy o wyblaknięciu. Cegła, jako materiał budowlany jest bardzo wytrzymała, co jest następną ważną cechą. Z powodzeniem utrzyma ciężką konstrukcję, jak i inne ewentualne obciążenia. Kolejną niezmiernie ważną zaletą jest to, że cegła zewnętrzna akumuluje ciepło. Co to znaczy? To znaczy, że gromadzi w sobie ciepło, które potem, jak najdłużej stara się zatrzymać.

Daje to komfort mieszkańcom domu, gdyż dom mający szczelne okna i drzwi nie wyziębia się szybko nawet wtedy, gdy nie jest już ogrzewany. A to oszczędność, czyli czysty zysk dla właścicieli domu. Na koniec nie sposób pominąć walory estetyczne. Dom zbudowany z cegieł zawsze wygląda elegancko i dostojnie. Cegła dodaje szyku i sprawia, że nieruchomość wygląda na drogą.

 

Więcej na: http://www.lode.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top