Pierwszy samochód.

Pierwszy samochód.

Każdy młody człowiek marzy o swoim własnym aucie. Nie musi to być samochód za milion dolarów. Pierwszy samochód powinien być taki, żeby w razie zarysowanie czy stłuczki nie było go za bardzo szkoda. Ważne jest także, aby dany samochód nie miał za mocnego silnika, gdyż mało który młody człowiek siadający za kółkiem jest świadom jakie konsekwencje ma zbyt szybka jazda.

Wybór pierwszego samochodu.

Gdy twoje dziecko zdało już, bądź dopiero będzie zdawało egzamin na prawo jazdy, warto pomyśleć o kupnie nowego samochodu, jednak wcale nie musi to być nowiutkie auto z salonu, wręcz przeciwnie, świeżym kierowcom najlepiej jest kupić auto używane, ponieważ nie są oni jeszcze doświadczonymi kierowcami i może zdarzyć się im mała stłuczka, czy zadrapanie na przykład manewrując na ciasnym parkingu. Nie należy jednak przesadzać z ceną samochodu (nie kupować najtańszych), gdyż samochód ma być po pierwsze bezpieczny. Kupując takowy samochód należy sprawdzić czy był on przysłowiowo „bity”, aby to zweryfikować należy spojrzeć na karoserię pod światło (gdy zauważymy dziwne kształty, znaczy że coś jest nie tak), również dobrze by było wziąć ze sobą mały magnes i posprawdzać gdzieniegdzie czy się przyczepia (gdy się nie przyczepi, znaczy że auto było naprawiane). Następną czynnością jest poproszenie obecnego właściciela o książeczkę serwisową, gdyż powinna być w niej kompletna historia napraw. Gdy przejrzymy już książeczkę serwisową, wybieramy się na jazdę próbną podczas której jedziemy do mechanika na mały przegląd, jeżeli jest wszystko dobrze to zostaje nam już tylko sfinalizowanie transakcji i obdarować nasze dziecko nowym, bezpiecznym pojazdem.

Gdy samochód się nie podoba.

Istnieje wiele sposobów na upiększanie samochodów; najprostszym sposobem jest upiększenie wnętrza. Obecnie na rynku jest wiele gadżetów umilających nam atmosferę w naszych autach takich jak pokrowce na fotele, czy kierownicę aż po detale takie jak choinki zapachowe. W aucie użytkowanym na co dzień nie może zabraknąć radia, aktualnie producenci produkują najprzeróżniejsze typy, od klasycznego, prostego radia na płyty CD, aż po radia obsługujące funkcję Bluetooth mogących odtwarzać prosto z naszego telefonu nawet filmy wideo na swoim ekranie LCD. Jednak wnętrze to nie wszystko, gdy naszemu dziecku nie podoba się kolor to można wykorzystać środki do nanoszenia powłok lakierniczych dzięki którym szybko i (w miarę) tanio w dowolnym warsztacie lakierniczym jesteśmy w stanie przemalować samochód. Najlepsze warsztaty lakiernicze zaopatrują się w lakiery najwyższych jakości na www.gakra.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top