Paczkomaty – wygodne nadawanie i odbieranie przesyłek

Paczkomaty – wygodne nadawanie i odbieranie przesyłek

W Polsce coraz bardziej rozwija się rynek usług obsługi przesyłek. Już jakiś czas temu skończył się monopol jednego krajowego operatora. Na większości osiedli w polskich miastach i miasteczkach można bez trudu znaleźć urządzenia do automatycznego nadawania przesyłek.

Paczkomaty są bardzo proste w obsłudze. Na każdym urządzeniu znajduje się szczegółowa instrukcja – można ją również znaleźć na stronie internetowej operatora. Aby móc odebrać przesyłkę w paczkomacie należy podczas dokonywania zakupów przez internet wybrać opcję dostarczenia przesyłki paczkomatami. Warto podać swój numer telefonu komórkowego – wówczas operator powiadomi wiadomością tekstową o nadaniu przesyłki oraz terminie dostarczenia jej do punktu odbioru. Podczas dokonywania zakupu należy wskazać adres paczkomatu do którego ma zostać doręczona przesyłka.

Odbiór przesyłek z paczkomatu to bardzo prosta sprawa – wystarczy na ekranie urządzenia podać zarówno osobisty numer telefonu jak i kod przesyłki. Plusem takiego rozwiązania jest to, że przesyłki można odbierać przez całą dobę. Urządzenie działa zarówno o godzinie szóstej rano jak i w środku nocy. Użytkownik ma trzy dni na odebranie przesyłki, licząc od momentu w którym dostanie sms-a o dostarczeniu paczki. Paczkomaty umożliwiają nie tylko odbiór przesyłek ale także ich nadawanie. Wystarczy na ekranie urządzenia wpisać paczkomat docelowy do którego ma zostać doręczona przesyłka oraz takie dane jak numery telefonów czy maile nadawcy i odbiorcy. Opłatę za nadanie przesyłki należy uiścić kartą płatniczą.

Oszczędność czasu i pieniędzy

W dzisiejszych czasach niewątpliwie króluje sprzedaż wysyłkowa. W sieci nabywamy coraz więcej produktów i to nawet tych o dużych gabarytach. Kusi nas przede wszystkim dużo niższa cena, a także ogromny wybór jaki prezentują sklepy internetowe. Dodatkowo nie musimy nigdzie jeździć i tracić czas na odwiedzanie kolejnych sklepów. Jedyny problem stanowi w tej kwestii przesyłka. Niektórzy ludzie boją się, że paczka uszkodzi się podczas transportu lub też najzwyczajniej nie dotrze. Jednakże przewoźnicy to firmy, które dbają o swoją renomę. Obecnie rzadko kiedy zdarzają się jakiekolwiek usterki, ponadto wadliwy towar zawsze można zwrócić bądź reklamować.

Bardzo modne ostatnio stały się także przesyłki paczkomatami. Jest to jedna z najtańszych form na jaką możemy się zdecydować. Paczkomaty znajdują się w większości miejscowości, wystarczy się udać w to miejsce i odebrać swój towar. Na pewno nie spotka nas tam kolejka jak to dzieje się w przypadku punktów pocztowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top