Okna drewniane, ich wady i zalety.

Dom

Okna drewniane, ich wady i zalety.

Jeszcze w ubiegłym stuleciu, kiedy okna w technologii PCV, dopiero nieśmiało pojawiały się na rynku, okna drewniane były najpopularniejszym rozwiązaniem. Dość szybko jednak zostały wyparte przez nowoczesne technologie okien PCV, które gwarantowały o wiele lepsze parametry izolacji termicznej oraz akustycznej, a więc podnosiły poziom naszego komfortu, oraz ograniczały koszty ogrzewania naszych domów. Na chwilę obecną jednak, także i okna drewniane wytwarzane już są w zgodzie z najnowszymi technologiami produkcyjnymi, dzięki czemu, ich parametry technologiczne są tak samo dobre. Obecnie więc, wybór powinien zależny być tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobać estetycznych.

Wady zastosowania drewnianej stolarki okiennej.

Oczywiście nie można tutaj powiedzieć, iż każde z powyższych rozwiązań jest idealne w każdym calu, bowiem będą posiadać pewne wady. Niektóre z nich będą większe a inne mniejsze, na które może nawet nie zwrócilibyśmy uwagi, gdybyśmy o nich nie wiedzieli. W przypadku okien drewnianych, zdecydowanie największą wadą jest konieczność ich okresowej konserwacji, niezbędnej w celu zabezpieczenia drewna nie tylko przed naturalnym murszeniem, ale także przed szkodnikami takimi jak na przykład korniki. Dobrze i regularnie konserwowane okna, z cała pewnością przetrwają w dobrym stanie przez wiele lat, co powinno być w tym przypadku najważniejsze.

Zalety drewnianej stolarki okiennej.

Warto jednakże pamiętać, iż stolarka okienna drewniana charakteryzuje się także licznymi zaletami. Dzięki zastosowaniu szyb podwójnie i potrójnie zespolonych, zyskujemy bardzo niski poziom przenikalności cieplnej, czyli mało ciepła ulatuje z domu przez najbardziej newralgiczny punkt czyli przez szybę. Okna drewniane charakteryzują się także bardzo wysokim poziomem estetyki. W sumie można powiedzieć, iż naturalne drewno zawsze będzie bardziej estetycznym rozwiązaniem, niż nawet najwyższej jakości PCV. Aczkolwiek trzeba też pamiętać, iż współczesne technologie produkcji okien PCV, zapewniają nam wysoki poziom ich estetyki, utrzymany niemalże na poziomie estetyki naturalnych okien drewnianych.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba tutaj przyznać, iż na chwilę obecną okna drewniane, będą rozwiązaniem bardzo dobrym, wysoce estetycznym i nawet nie aż tak bardzo kosztownym. Nowoczesne technologie produkcyjne gwarantują nam wysoki poziom parametrów izolacji termicznej oraz akustycznej, przy jednoczesnym, wysokim komforcie eksploatacji tego typu okien. Jeśli więc komuś bardzo zależy na okna z naturalnego drewna, nie powinien mieć jakichkolwiek obaw przed tego typu inwestycjami, gdyż kupując dobre okna od dobrego producenta, z cała pewnością będzie miał powody do zadowolenia. Po prostu obecnie produkowana stolarka okienna drewniana, jest bardzo dobra jakościowo, a przy tym jednocześnie gwarantuje nam bardzo dobre parametry technologiczne, co powinno być także brane przez nas pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top