Najbardziej popularne przyczyny otyłości

Najbardziej popularne przyczyny otyłości

Tak często interesujemy się tym, jak szybko schudnąć, zapominając o bliższym rozeznaniu przyczyn naszej otyłości, które są zresztą częstokroć kluczem do osiągania lepszych wyników w jej likwidowaniu. Zanim na to jednak spojrzymy, zastanówmy się w ogóle nad tym, czym otyłość jest, ponieważ nie każdy zna jej definicje i nie każdy rozumie, że terminem tym określa się nagromadzenie tkanki tłuszczowej w wymiarze patologicznym, czyli przekraczającym i potrzeby organizmu, i jego możliwości adaptacyjne, a to przekłada się zaś negatywnie na stan zdrowotny osoby otyłej. Otyłością nie jest więc nadwaga, która owszem, nieraz z tą pierwszą się wiąże, ale sama w sobie stanowi jedynie przekroczenie optymalnej wartości masy ciała.

Przyczyny otyłości

Jeśli natomiast chcemy wiedzieć, jak schudnąć, prawdopodobnie znamy przyczynę swojej otyłości, aczkolwiek warto zapoznać się też z innymi zeń, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy z którąś z nich się w przyszłości nie zetkniemy. I tak oto, najpowszechniejszym powodem, który zmusza nas do tego, aby odchudzanie przeprowadzić, jest oczywiście spożywanie zbyt dużej ilości posiłków i brak aktywności fizycznej, czego zbytnio tłumaczyć nie trzeba. Poza tym warto zaś tu nadmienić o czynnikach genetycznych, takich jak zespół Pradera albo zespół Carpentera, czynnikach biologicznych, takich jak niedoczynność tarczycy, czy też zespół Cushinga, czynnikach psychologicznych, takich jak stres lub nagłe zmiany nastroju, a także czynnikach farmakologicznych, które wiążą się bezpośrednio z zażywanymi lekami. W związku z tym, iż powyższych grup jest całkiem sporo, czasami nie wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę pokroju: jak szybko schudnąć, ponieważ niezbędnym może okazać się leczenie farmakologiczne czy nawet chirurgiczne. Niemniej, zanim decyzję o takowym podejmiemy, warto jednak przeanalizować swój stan, bo bywa tak, iż w określonych przypadkach wystarczy tylko skuteczne odchudzanie za pośrednictwem zwiększenia aktywności ruchowej i zreorganizowania swojego jadłospisu.

Następstwa otyłości

Niektórzy zadają sobie natomiast pytanie, dlaczego warto wiedzieć, jak schudnąć? Szczęśliwie, odpowiedź na nań jest prosta, ponieważ następstwa otyłości to między innymi cukrzyca typu drugiego, ryzyko wylewu, zwiększenie podatności na schorzenia nowotworowe, zwiększenie rozstępów, miażdżyca i naprawdę mnóstwo innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top