Młoty wyburzeniowe do koparek.

młot hydrauiczny do koparko ładowarki

Młoty wyburzeniowe do koparek.

Prace wyburzeniowe na dużą skalę, wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu, czyli przede wszystkim w tym przypadku, będą to profesjonalne młoty wyburzeniowe do koparek i ładowarek, zarówno kołowych jak i gąsienicowych, które zapewniają nam energię uderzenia kilkaset razy większą niż energia, jaką zapewnią ręczne młoty pneumatyczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wyburzenia mogłyby realizowane z odpowiednią mocą uderzenia, ażeby czas przeprowadzania tego typu działań nie był zanadto wydłużony. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu zagadnieniu, aby jeszcze lepiej i bardziej precyzyjnie mieć możliwość określenia typu młota niezbędnego do zastosowania w danym, konkretnym przypadku.

Wybór młota wyburzeniowego do koparki.

Dokonanie prawidłowego doboru młota do typu posiadanej maszyny, będzie tutaj podstawą jeśli chodzi o późniejsze, jego efektywne wykorzystywanie w pracach wyburzeniowych. Przede wszystkim, trzeba będzie dopasować młot pod względem gabarytów oraz masy całkowitej posiadanej koparki i ładowarki. W zależności od tego bowiem, będziemy mogli stosować młoty małe oraz duże.

W przypadku minikoparek będziemy musieli skupić się na młotach stosunkowo małych, w przypadku zaś posiadania dużej maszyny, będziemy mogli rozejrzeć się za młotami większymi o lepszych parametrach oraz o zdecydowanie większej energii uderzenia. Małe młoty hydrauliczne, montowane z reguły w minikoparkach oraz miniładowarkach, będą tutaj charakteryzować się energią uderzenia na poziomie 200 Dżuli, co może nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, niemniej jednak w porównaniu do 10 Dżuli, osiąganych przez ręczne młoty pneumatyczne, jest dobrym wynikiem. Jest to już energia wystarczająca do tego aby skutecznie burzyć skały i inne przeszkody gruntowe, na przykład podczas prowadzenia prac ziemnych, w przypadku wykopów pod sieci wodociągowe czy też kanalizacyjne. Duży zaś młot do koparko-ładowarki będzie tutaj urządzeniem wręcz idealnym do tego, aby zastosować go w przypadku realizacji wyburzeń na duża skalę.

Dobry młot do wyburzeń.

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, duży młot do ładowarki będzie urządzeniem idealnym do zastosowania w przypadku realizacji poważniejszych prac wyburzeniowych. Chodzi nam tutaj o burzenie starych obiektów przemysłowych, gdzie przeważać będzie żelbeton, oraz zbrojone struktury betonowe. Duże młoty mają energię uderzenia na poziomie nawet powyżej tysiąca dżuli, co już w zupełności wystarcza do wyburzeń w bardzo trudnych warunkach.

Zastosowanie zaś dobrego jakościowo młota wyburzeniowego o dużej energii uderzenia, będzie zapewniać nam efektywność realizacji prac, jak również zagwarantuje bezpieczeństwo ich przeprowadzania. Tutaj bowiem, w bezpośrednim miejscu realizacji wyburzenia przebywa jedynie jeden pracownik, a jest nim operator koparki czy też ładowarki, który dodatkowo jest w pełni bezpieczny w kabinie maszyny. Jednym słowem zastosowanie młota wyburzeniowego do koparki będzie w tym przypadku rozwiązaniem wręcz idealnym, sprawdzającym się w każdym niemalże przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top