Korporacyjny stres

Korporacyjny stres

Niezwykle szybkie tempo, w jakim toczy się dziś życie przeciętnego człowieka, generuje bardzo dużo stresów i napięć. Nawał obowiązków prywatnych i służbowych sprawia, że doba często okazuje się zbyt krótka. Jemy w pośpiechu, śpimy coraz mniej – to nie może pozostać obojętne dla naszego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Uczucie przemęczenia bardzo szybko może doprowadzić do wypalenia zawodowego. Na tego typu sytuację najbardziej podatni są pracownicy korporacji, gdzie tempo pracy jest bardzo szybkie, presja: wysoka, a od ludzi wymaga się dużo. Wysokie wynagrodzenie często okazuje się niewystarczające do zmotywowania wyczerpanego pracownika. Nie jest tajemnicą, że najważniejszą częścią firmy, są ludzie. To właśnie personel, dzięki swojej ciężkiej, wytężonej pracy, generuje dochód firmy.

Bez swoich ludzi kadra zarządzająca byłaby bezradna jak dziecko we mgle. Jak zatem sprawić, aby praca była dla wszystkich satysfakcjonująca i nie była źródłem stresu? Tak naprawdę na niektórych stanowiskach zjawisko stresu jest nieuniknione, ale można sprawić, że osoby wystawione na jego działanie będą odporne na ewentualne skutki. Takim narzędziem „odstresowującym” może okazać się dobrze zorganizowany piknik firmowy, obowiązkowo z atrakcjami typu paintball. Twoi ludzie będą mieli okazje zdjąć krawaty i aktywnie wypocząć na łonie natury.

Wyjście poza korporacyjne mury zdecydowanie ułatwi nawiązanie przyjacielskich kontaktów między osobami, które w pracy komunikują się jedynie na szczeblu zawodowym. To wszystko pozwoli wyzbyć się wszelkich stresów i spowoduje wzrost zadowolenia z wykonywanej pracy. A stąd już krótka droga do poprawy efektywności i wydajności – korzyść jest więc obustronna.

Na rynku działa wiele firm, których przedmiotem działalności jest organizacja imprez integracyjnych. Zapytaj znajomych ze środowiska biznesowego, poczytaj opinie w internecie i wybierz ofertę, która wyda ci się najodpowiedniejsza. Wpisz w wyszukiwarkę: Hirsh-partei krakau i sprawdź.  Twoi ludzie na pewno będą ci wdzięczni za taki weekend. Kosztami nie powinieneś się przejmować, organizacja imprezy integracyjnej powinna być traktowana jako inwestycja mająca przynieść określone korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top