Konopie w medycynie

konopie medyczne

Konopie w medycynie

Konopie są przez wielu ludzi kojarzone jako narkotyki, przyjmowane w celu uzyskania odmiennego stanu świadomości. Niesłusznie! Bowiem oprócz powszechnie znanych konopi przeznaczonych do palenia celem rozluźnienia, istnieją także konopie medyczne.

Konopie mają w medycynie naprawdę bardzo szerokie i bardzo pożyteczne zastosowanie: są one między innymi doskonałym środkiem znieczulającym. Za granicą konopie wykorzystuje się bardzo często, aby ulżyć chorym na raka znajdującym się w fazie terminalnej, oraz innym śmiertelnie chorym pacjentom. Zmniejszenie doskwierającego im w ostatnich dniach życia bólu, jest nie do przecenienia. Na bazie konopi sporządza się niezliczoną ilość lekarstw, oraz różnego rodzaju kosmetyków. Nie należy bać się leków sporządzanych na bazie konopi medycznych!

Jednym z tego typu preparatów medycznych jest na przykład krem z konopi. Jest to bardzo skuteczny i w dodatku całkowicie bezpieczny lek na bolące stawy. Przynosi on natychmiastową ulgę. Dodatkowo rozluźnia on zesztywniałe mięśnie. Jest polecany dla wszystkich osób, które cierpią na bóle stawów z powodu ich przeciążenia, oraz ich zesztywnienia. Może być także stosowany przy bólach reumatycznych. Nie zanotowano żadnych poważnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem kremu z konopi. Dzieje się tak dlatego, że sporządzany jest on na bazie całkowicie naturalnych, ekologicznych składników. Z tego powodu, niezmiernie rzadko powoduje on uczulenia. Należy podkreślić, że krem z konopi jest całkowicie legalny!

Można go dostać bez recepty, w wielu różnych aptekach- zarówno tych stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jego niewątpliwą zaletą jest także stosunkowo niska cena. Kosztuje on zaledwie kilkanaście złotych. Krem z konopi jest bardzo łatwy w użyciu: wystarczy po prostu posmarować nim bolące miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top