Jaki kocioł wybrać do swojego domu?

Dom

Jaki kocioł wybrać do swojego domu?

Aby poprawnie dobrać kocioł centralnego ogrzewania do naszego domu, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, musimy wiedzieć, ile energii będzie potrzebować nasz budynek, czego się dowiemy ze świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, wykonywanej obecnie obowiązkowo wraz z projektem domu. Ponadto, trzeba także zwrócić uwagę na rozmiary pomieszczenia kotłowni, ekologię, oraz ekonomię, czyli kilka kwestii do rozstrzygnięcia tutaj będzie.

Rozmiary kotła.

W tym przypadku musimy przede wszystkim kierować się rozmiarami naszej kotłowni, bowiem w małych pomieszczeniach z reguły nie da się ustawić z podajnikiem, co będzie wielką szkodą, bowiem ten rodzaj kotłów centralnych jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a można nawet powiedzieć, iż jest praktycznie bezobsługowy. Generalnie musimy tutaj powiedzieć, iż trzeba dobrać kocioł o odpowiedniej mocy ale też i odpowiednich rozmiarów, aby bez trudu zmieścił się do kotłowni, bowiem bez tego niestety będziemy mieli dość sporo kłopotów z eksploatacją, ale także samym montażem. Chodzi o to, aby dookoła kotła było dość miejsca na wszystkie niezbędne prace konserwacyjne, oraz bieżące prace związane z codzienną obsługą kotła.

Ekonomia eksploatacji kotła.

Eksploatacja ekonomiczna, to przede wszystkim takie ustawianie parametrów kotła, aby w domu zawsze panowała odpowiednia temperatura, a kocioł spalał jak najmniej opału. W tym przypadku najlepsze będą kotły z podajnikami wyposażone w komputerowe sterowanie parametrami pracy kotła. Możemy dzięki takim rozwiązaniom, ustalić okresy w których kocioł nie musi pracować, a jego rozgrzanie nastawić na godzinę przed powrotem z pracy do domu wszystkich członków rodziny. W przypadku zwykłych kotłów będzie nieco gorzej, aczkolwiek instalując regulowany nawiewnik, już można przyczynić się do pewnych oszczędności ustawiając kocioł na odpowiednią temperaturę, po osiągnięciu której dopływ tlenu niezbędnego do spalania zostanie odcięty a przez to też kocioł przejdzie w tak zwany stan uśpienia. Kiedy temperatura instalacji spadnie, klapka nawiewnika podniesie się, a co za tym idzie, kocio znów zacznie ostro pracować.

Podejmujemy decyzję i kupujemy kocioł centralnego ogrzewania.

Kiedy już zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązanie dostosowane idealnie do naszych potrzeb, możemy poszukać kotłów które spełniają te warunki, u różnych producentów bowiem znajdziemy podobne rozwiązania w różnych cenach. Różnice będą niewielkie, ale w perspektywie całego sezonu, można będzie nawet poczynić nawet spore oszczędności, wybierając na przykład rozwiązania bardziej oszczędne. Odwiedzając stronę kielar-eco.pl możemy porównać kilka typów kotłów produkcji Kielar Eco, które okazują się być jednymi z bardziej popularnych rozwiązań stosowanych w naszym kraju. Kotły te są stabilne i wytrzymałe, a co najważniejsze, są niesamowicie wydajne, przez co też, oszczędności będą dość wysokie w stosunku do innych kotłów o podobnych zakresach mocy grzewczej. Kotły produkowane przez Kielar Eco są tutaj godne polecenia dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top