Jak wybrać dobry fotel pokojowy?

jak Wybrac Fotel Pokojowy
Dom

Jak wybrać dobry fotel pokojowy?

Wiele czasu spędzamy w domu odpoczywając. Zwykle tę czynność wykonujemy siedząc na kanapie lub w fotelu. W jaki sposób wybrać fotel aby był wygodny oraz funkcjonalny? Jaki powinien być aby sprzyjał zdrowiu naszego kręgosłupa?

Fotele kojarzą się nam z relaksem po długim dniu w pracy. I prawidłowo! W takim też celu został stworzony ten mebel – do odpoczynku. Krzesło egoisty, bo tak mówi się o tym meblu, ma zapewniać komfort a jednocześnie, ma być ozdobą wnętrza.

Jak wybrać fotel?

Wybierając fotel do salonu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów dzięki którym nasz odpoczynek będzie w pełni efektywny. Przede wszystkim pamiętajmy o wygodnym siedzisku. Niezwykle ważna jest także ergonomiczność fotela, czyli odpowiedni kąt oparcia, zagłówek i nawet podnóżek czy podłokietniki. Oprócz tego że powinny być wygodne to dodatkowo, odpowiednio dopasowane. Ma to kluczowe znaczenie dla naszego kręgosłupa bowiem siedzenie kilka godzin (np. przed TV) nie może sprawiać bólu czy być męczące.

Siedzisko

Standardem jest proporcja 40-u centymetrów w szerokości oraz głębokości fotela. I są to prawidłowe wymiary, jednak pamiętajmy, że jeśli jest taka potrzeba, fotel może być szerszy. Wypełnienie siedziska powinno „zapadać” się w momencie obciążenia na 2-3 cm w dół.

Podnóżek

Świetnym dodatkiem do mebla jakim jest fotel, będzie podnóżek. Służy on do oparcia lub wyprostowania nóg. Nowoczesne fotele, mają regulowaną wysokość podnóżka co pozwala oprzeć stopy na wysokości jaka nam najbardziej odpowiada. Wysokiej jakości fotele pokojowe mają również możliwość regulacji podłokietników oraz oparcia. Dzięki temu, można się w fotelu położyć.

Wygląd

Fotel powinien być dekoracją w salonie i powinien pasować do reszty mebli we wnętrzu. W ostatnich latach, architekci wnętrz przypisali wyjątkową rolę temu meblowi w domu. Ma on odznaczać się i urozmaicać jednobarwny salon. Jeśli mamy zatem pokój dzienny w odcieniach szarości, z czystym sumieniem możemy zdecydować się na jeden akcent „ ożywiający” wnętrze, czyli fotel w kolorze czerwonym czy turkusowym. Architekci pozostawiają w tym temacie dowolność i wybór koloru fotela zależy tylko od naszej kreatywności.

Obicie fotela

W sklepach meblowych jest bardzo duży wybór zarówno kształtów foteli jak materiałów obiciowych. Obecnie najmodniejsze są nowoczesne bryły foteli z obiciem ze skóry naturalnej. Taki mebel, sprawia wrażenie eleganckiego i luksusowego. Przyjemnością jest usiąść lub położyć się w takim fotelu aby zaczerpnąć chwili odpoczynku. Opcją tańszą choć wcale nie znaczy, że gorszą jest wybór fotela z obiciem z materiału, np. weluru. Zwróćmy uwagę podczas wyboru fotela na jakość materiału jakim jest pokryty. To bardzo istotne bowiem ma wpływ na długie użytkowanie mebla oraz łatwość w jego czyszczeniu.

Fotel bujany

Jeśli posiadamy kominek lub jesteśmy zwolennikami mniej popularnych rozwiązań, możemy zdecydować się na kupno fotela bujanego lub nawet wiszącego! Oba modele foteli wprowadzają nietuzinkową i wyjątkową atmosferę do wnętrza. Pamiętajmy jednak, że fotel wiszący jest nowoczesnym meblem, który zwraca na siebie uwagę. Z tego też względu, traktujmy go jako przede wszystkim dekorację a w drugiej kolejności jako mebel do relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top