Jak powinien wyglądać kurs przygotowawczy do matury?

Jak powinien wyglądać kurs przygotowawczy do matury?

To, że matura jest pierwszym naprawdę ważnym egzaminem wie chyba każdy uczeń chodzący do szkoły ponadgimnazjalnej. Niektórzy, zdając sobie sprawę ze swych braków lub chcący, aby ktoś pomógł im usystematyzować posiadaną wiedzę decydują się na pójście na kurs przygotowawczy. Tu zadajmy pytanie, jak powinien wyglądać dobry kurs?

Gdybyśmy zapytali o kursy przygotowawcze do matury w Rzeszowie, Krakowie czy Katowicach, to możemy być pewni, że odpowiedzi będą podobne. Wszystkie miasta oferują bowiem bardzo podobne kursy, których celem jest przygotowanie do matury. A czego oczekują młodzi ludzie? Przede wszystkim, że kurs będzie skuteczny i pozwoli zdać im maturę na oczekiwanym poziomie. Co sprowadza nas do rozważenia jak powinien wyglądać kurs by był skuteczny.

Przede wszystkim, aby móc realizować zajęcia kursowe tak, by kursanci jak najwięcej z nich wyciągnęli, grupa zajęciowa nie może być liczna. Najczęstszą praktyką są zajęcia indywidualne z uczniem, choć zdarzają się prace w małych, kliku osobowych grupach. Dzięki temu możemy dotrzeć do każdego kursanta, zaktywizować go podczas zajęć, jak również mamy możliwość sprawnej oceny efektów jego pracy w postaci np.: wypowiedzi pisemnych. Ponadto samemu prowadzącemu łatwiej przygotować się do zajęć, gdy wie, jakie oczekiwania mają jego uczniowie. To tez wyjaśnia metodę kursów indywidualnych. W zupełnie inny sposób pracuje się z osobą chcącą dopiero nabrać podstawowej wiedzy, a osobą potrzebującą pomocy w jej powtórzeniu i rozszerzeniu.

Także długość kursu będzie zależała od potrzeb kursanta. Siłą rzeczy, dłużej potrwają takie solidne – jak w www.eduport.com.pl – kursy maturalne mający za zadanie nauczyć kogoś. Z drugiej strony pomoc w opracowaniu prezentacji nie będzie wymagała poświęcenia wielu miesięcy.

Podsumowując, nie można podać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak powinien wyglądać kurs przygotowawczy. To wszystko zależy od oczekiwań i zdolności kursanta oraz doświadczenia na równi z wiedzą, prowadzącego. Kursy maturalne Rzeszów czy inne większe miasta mają jednak na naprawdę wysokim poziomie, więc nie ma się czym martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top