Jak poradzić sobie z suchą błoną śluzową?

Jak poradzić sobie z suchą błoną śluzową?

Każdy, kto kiedykolwiek miał problemy z suchą błoną śluzową nosa, zna uporczywość tej dolegliwości. Na szczęście jest wiele sposobów na poradzenie sobie z nią. Jeśli tylko odkryje się powód suchości, szybko można wrócić do zdrowia.


Przyczyny suchej błony śluzowej nosa

Przyczyn jest wiele, ponieważ na błonę może wpływać naprawdę wiele czynników, które potencjalnie nie powinny w ogóle dróg oddechowych dotyczyć. Jakie jednak są główne powody suche błony śluzowej? Wśród nich można między innymi wyróżnić:

• Niedobór witaminy A i B,
• Dieta uboga w białko,
• Suche powietrze,
• Skrajne temperatury,
• Reakcje na źle dobrane leki,
• Alergia.

Oprócz tych powodów można dowiedzieć się jeszcze o kilkudziesięciu innych, lecz te wymienione tutaj, są na tyle oczywiste, że można je łatwo odkryć. W niektórych przypadkach po konsultacji z lekarzem można szybko przystąpić do działania i pozbyć się problemu.

Jak nawilżyć błonę śluzową nosa?

Można zastosować kilka sprawdzonych sposobów. Spośród nich, jeden z najpopularniejszych, to chyba inhalacje. Są one stosowane od dawna. Wystarczą do nich olejki eteryczne lub sól, ewentualnie sól morska i z dodatkiem wody, może to zdziałać cuda. Zapewnia nie tylko drożność nosa, lecz także bardzo dobre nawilżenie.

Kolejnym sposobem jest nawilżanie powietrza w pomieszczeniach, w których zazwyczaj przebywamy. Można to zrobić dzięki zakupionemu nawilżaczowi lub mokrego ręcznika położonego na rozgrzany grzejnik.
Jeśli to nie zadziała, najlepszym sposobem będzie udanie się do lekarza lub apteki i skorzystanie ze sprawdzonych preparatów.

Jak nawilżyć śluzówkę nosa za pomocą produktów Rinozine?

Produkty Rinozine, są właśnie sprawdzonymi i polecanymi przez wielu użytkowników, preparatami pomagającymi na dolegliwości z suchą błoną śluzową nosa. Produkty te oferowane są w formie maści, sprayu, a także aerozolu, dzięki czemu ich stosowanie jest łatwe i nie wymaga za wiele zaangażowania. Efekty jednak są znakomite i mogą pomóc wielu osobom. Chcesz dowiedzieć się więcej o nawilżaniu śluzówki nosa za pomocą produktów Rinozine? Koniecznie przeczytaj artykuł http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top