Jak dobrać kolor drzwi do pomieszczenia?

Dom

Jak dobrać kolor drzwi do pomieszczenia?

Z reguły drzwi w mieszkaniu są w kolorach zbliżonych do koloru podłóg. Ale co, jeśli chcielibyśmy mieć drzwi w całkowicie innym kolorze, albo np. każde z drzwi inne? Czy nie praktyczniej jest stosować tylko i wyłącznie białe drzwi, aby uniknąć kłopotów z dopasowaniem.

Najlepiej z takimi pytaniami udać się do osoby, dla której wykończenia wnętrz Warszawa są codziennym zawodem. Gdy mamy w ręce projekt domu, to wtedy wiemy, jaką będziemy potrzebowali ilość drzwi i okien. Kupując drzwi do domu, warto mieć już jakąś koncepcję doboru kolorów ścian, jak i podłogi.

Każdy architekt przekaże nam kilka bardzo ważnych czynników, które powinno się brać przy zakupie nowych drzwi.
Po pierwsze, drzwi muszą do siebie nawzajem pasować. Wszystkie normalnej wielkości drzwi powinny być tej samej wysokości. Najlepiej jeszcze, aby były tego samego modelu, posiadały takie same klamki. Jedyną różnicą, jaka może być pomiędzy nimi to ich szerokość.

Całkowite inne podejście możemy mieć do drzwi np. do jadalni, salonu. Mogą one być całkowicie inne pod względem wzoru, jednak jeśli chodzi o kolor to powinny być podobne.

Skupmy się teraz na kolorze drzwi. Czy powinny być one kolorystycznie dopasowane do okien jak i podłóg? Niepisana zasada mówi, że kolor powinno dobierać się do stałych elementów wystroju, a więc do koloru okna czy podłogi. Ale kiedy można wybrać drzwi w kolorze kompletnie nie pasującym do reszty. Np. bardzo ładnie prezentują się drzwi DRE w kolorze orzecha połączone z jasną podłogą.

Natomiast uniwersalną metodą jest stosowanie drzwi Porta w kolorze białym. To zastosowanie pozwala na idealne granie kolorami innych przedmiotów. Biały kolor idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których będziemy chcieli na ścianie położyć tapetę, albo pomalować ściany w kolorze innym niż biały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top