Jak dbać o swoje włosy?

pielęgnacja włośów

Jak dbać o swoje włosy?

Jeśli dbamy o swój wygląd i lubimy wyglądać dobrze, na pewno musimy zadbać o każdy element swojej prezencji. Wbrew pozorom ważne są również i włosy, które niestety często niszczą się, łamią i rozdwajają. Należy więc odpowiednio je pielęgnować, by fryzura nieustannie prezentowała się jak najlepiej. A jak można to osiągnąć?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na swój rodzaj włosów. Jeśli jednak nie mamy pojęcia, jak go rozpoznać, możemy udać się na specjalne zajęcia, jakie oferuje akademia fryzjerstwa. Na lekcjach poznamy wszystkie rodzaje włosów i dowiemy się, jak o nie zadbać. A jeśli chcemy odpowiednio pielęgnować fryzurę, musimy wiedzieć, czy jest ona skłonna do przetłuszczeń, czy może do łupieżu. Dodatkowo, pamiętajmy również, że musimy jednocześnie dbać zarówno o swoje włosy, jak i skórę głowy. Jeśli skórę mamy suchą, wybierzmy do niej szampon do kosmyków przetłuszczających się. To on zbierze nadmiar sebum z głowy, także fryzura dłużej pozostanie świeża. Następnie dopasujmy odżywkę do rodzaju swoich włosów. Jeśli są one przesuszone, postawmy na kosmetyk głęboko nawilżający oraz odżywiający. To on będzie dla nas najlepszy.

Oczywiście ważna jest nie tylko pielęgnacja włosów, ale także i ich sposób odżywiania. To, co regularnie spożywamy, wpływa bowiem bezpośrednio na nasz wygląd. Jeśli chcemy go poprawić, musimy dobrze zbilansować swoją dietę. Po pierwsze, pamiętajmy o spożywaniu sporej ilości wody. Powinna to być woda wysokomineralizowana, która nawilży cały organizm od środka. Następnie włączmy do swojej diety świeże owoce i warzywa. Są one doskonałym źródłem najróżniejszych witamin, które zadbają o zdrowy wygląd skóry oraz włosów. Spróbujmy również regularnie sięgać po herbatę pokrzywy, która ma działanie wzmacniające i odżywiające. Na pewno ostatecznie zyskamy wtedy piękną fryzurę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top