Inwestycja w integrację zespołu popłaca

imprezy firmowe

Inwestycja w integrację zespołu popłaca

Lato to czas ogólnego rozprężenia i większego luzu także w wielkich korporacjach, gdzie wprowadzane są np wybrane dni w miesiącu, w których pracownicy nie mający bezpośredniego kontaktu z klientem mogą sobie pozwolić na mniej oficjalny strój lub bardziej nonszalanckie dodatki. Innym elementem potwierdzającym pozytywny wpływ wysokich temperatur na rozwój i polepszenie relacji międzyludzkich jest większa skłonność działów HR do organizowania nieformalnych spotkań.

Różnego rodzaju imprezy firmowe wpływają pozytywnie nie tylko na atmosferę w poszczególnych zespołach, ale także na przywiązanie pracowników do firmy. Absolutnie ulubionymi przez wszystkich formami spędzania czasu są wyjazdowe imprezy integracyjne aranżowane głównie po okresie intensywnego naboru nowej siły roboczej na najniższe stanowiska w strukturach organizacji.

Wypady poza miasto, najczęściej do eleganckich hoteli mają jednak dwoistą naturę. Z jednej strony pozwalają młodemu narybkowi poznać kierownictwo z tej bardziej ludzkiej strony, z drugiej zaś dają możliwość obserwowania nowych pracowników w bardzo różnych sytuacjach. Poza częścią formalną, tworzoną zwykle przez konferencje i szkolenia mamy również część bardziej ludyczną, poświęconą zabawie i rywalizacji w trakcie sportowych zmagań. Również te zadania nie są bez znaczenia, pokazują bowiem jak rekruci radzą sobie w kontaktach z grupą, jak przejmują odpowiedzialność i jak bardzo angażują się w wykonywanie powierzonych im zadań.

Wszystko to ma prowadzić do wyrobienia sobie na ich temat zdania przez ich bezpośrednich zwierzchników, tak by mogli oni świadomie planować i delegować zadania już od pierwszego dnia prawdziwej, ciężkiej pracy za korporacyjnym biurkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.oswzacisze.eu/szkolenia-konferencje/imprezy-integracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top