Implanty – kompletne uzębienie

implanty

Implanty – kompletne uzębienie

Każdy marzy o posiadaniu pięknego uśmiechu, który może być jednym z największych atutów u każdego człowieka. Braki w uzębieniu skutecznie mogą odbierać pewność siebie, jednak nie jest się na nie skazanym. Najlepszym, co można zrobić gdy ma się braki w uzębieniu, to zdecydować się na implanty zębowe.

Implanty są tytanowymi śrubami niewielkich rozmiarów, które po wszczepieniu w szczękę pełnią funkcję korzeni zębowych. Na tytanowych śrubkach montuje się korony, które zastępują zęby. Uczucia wiążące się z posiadaniem implantów nie różnią się od tych powiązanych z posiadaniem prawdziwych, naturalnych zębów. Odcień koron można dopasować do odcienia naturalnych zębów, dzięki czemu całe uzębienie będzie wyglądało jak prawdziwe, a różnica pomiędzy koronami a własnymi zębami nie będzie widoczna. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Implanty stomatologiczne są bardzo komfortowe w użytkowaniu; dzięki nim możemy zapomnieć o dyskomforcie wynikającym z braków w naszym uzębieniu. Kompletne uzębienie nie tylko pełni funkcję estetyczną, ale również, a wręcz głównie użytkową; codzienność obfituje w konsumpcję posiłków składających się z produktów o zróżnicowanej twardości, a maksymalną przyjemność wynikającą z jedzenia różnych smakołyków może zapewnić jedynie pełne, mocne i zdrowe uzębienie. Wszczepienie implantów zębowych jest rozwiązaniem zupełnie bezpiecznym, gdyż na pierwszej konsultacyjnej wizycie implantologicznej w gabinecie wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, pozwalające określić, czy warunki kostne w szczęce pacjenta są odpowiednie do przeprowadzenia zabiegu.

Ponadto plan leczenia jest dostosowywany indywidualnie do każdego pacjenta. Implanty są wykonywane z metalu bezpiecznego dla organizmu człowieka, dlatego wszelkie obawy związane z takim zabiegiem można odesłać do lamusa. Jedyne co pozostaje osobie z brakami w uzębieniu, to zdecydowanie się na zabieg wszczepienia implantów i cieszenie się na nowo pełnym, zdrowym uzębieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top