Ile kosztuje organizacja wesela?

Ile kosztuje organizacja wesela?

Wesele jest uroczystością, która nie ominie nikogo, kto ma zamiar poślubić swoją drugą połówkę. Niektórzy organizują skromne, kameralne przyjęcie, ale mimo wszystko są to zwykle dość spore koszty. Jeśli pragniemy zaprosić swoją całą rodzinę oraz najbliższych przyjaciół to musimy liczyć się z naprawdę wysokimi kosztami. Narzeczeni są z reguły bardzo młodymi osobami, które nie były w stanie zgromadzić znaczących oszczędności. W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie próby ograniczenia wydatków i poszukiwania możliwości zaoszczędzenia choć kilku złotych.

Największym kosztem w weselnym kosztorysie jest sala weselna wraz z cateringiem. Koszt jednego gościa to co najmniej 100zł, więc jeśli zaprosimy około 100 gości to musimy się liczyć z łącznym kosztem w wysokości 10 tysięcy złotych za samą salę weselną. Wiele lokali, w tym Dom Weselny Legionowo oferuje specjalne zniżki dla osób, które planują dużą liczbę gości.

Kolejne koszty związane są z tortem, ciastami, owocami oraz alkoholem. Trudno wyobrazić sobie uroczystość weselną bez wyżej wymienionych rzeczy. Sporym obciążeniem finansowym jest także wynajęcie zespołu weselnego, który kosztuje co najmniej 2000 zł. Jeśli pragniemy mieć na swoim weselu profesjonalny zespół z rozwiniętym warsztatem muzycznym to musimy liczyć się nawet z potrojeniem tej kwoty. Ponadto, musimy pamiętać o zamówieniu zaproszeń, noclegów dla gości, wynajęciu samochodu ślubnego, wybraniu usług profesjonalnego fotografa potrafiącego uwiecznić tę szczególną uroczystość czy o kursie tańca, w przypadku gdy narzeczeni nie czują się zbyt pewnie na parkiecie, a nie chcą źle wypaść przed wszystkimi gośćmi. Nie zapominajmy także o strojach ślubnych dla młodej pary. Koszt garnituru wraz ze wszystkimi dodatkami oraz butami to co najmniej kilka tysięcy złotych.

Jak widać, organizacja wesela jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Na szczęście, takie wydarzenie ma miejsce tylko raz w życiu. Warto poszukać tańszych rozwiązań, np. zamówić alkohol w najtańszej hurtowni czy też spróbować zamienić zespół weselny na profesjonalnego DJa, który zapewni nie mniej udaną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top