Idealne zasłony do pokoju dziecięcego

zasłony do pokoju dziecięcego
Dom

Idealne zasłony do pokoju dziecięcego

Zasłony do pokoju dziecięcego to wbrew pozorom nie taka prosta kwestia. Można by oczywiście kupić jakieś zwykłe i po sprawie. Jednak zasłony dziecięce nie powinny być bardzo jaskrawe. Spokojna harmonia barw jest uspokajająca i nie rozprasza dziecka przed spaniem. Dobór wzorów również jest ważny. Konglomerat symboli czy różnych postaci nie nastraja optymistycznie. Zasłony dla dzieci muszą zapewniać bezpieczeństwo i przekazywać dziecku nastrój pozytywny.

Producenci tego rodzaju wyrobów prześcigają się we wzornictwie. Jednak nie o to chodzi, by dziecko szokować wyszukanym artyzmem. Musimy dobrać je z rozwagą. Ogólnie — pokój dziecięcy nie powinien być przeładowany czymkolwiek. Oczywiście mowa tu o pokoju dla małego dziecka. Duże dzieci urządzają pokój według własnego pomysłu, rzecz jasna do pewnego stopnia.

Badania wykazały, że im więcej kolorystyki i symboli w pokoju dla dzieci, tym bardziej niespokojny sen i większa nerwowość po przebudzeniu u dziecka. Piękne, spokojne zasłony do pokoju dziecięcego nie są przecież drogie. Łatwo je kupić i nie sprawiają kłopotu podczas prania. Przy zakupie musimy zwracać uwagę na to, by zasłony do pokoju dziecięcego nie były wykonane z tworzyw syntetycznych. Niestety mogą one wydzielać nieprzyjemny zapach, co wiąże się często z emisją nieprzyjaznych pierwiastków. Poza tym elektryzują się więc większość kurzu osiada właśnie na nich.

Zasłony dziecięce mogą spokojnie rozbudzać w dziecku wyobraźnię, jeśli są stonowane. Jeżeli nie są nachalne artystycznie — dziecko samo wyobrazi sobie odpowiedni podtekst, który często zostaje w pamięci do późna. Dbajmy o to, by nasze dziecko czuło się w swoim pokoju komfortowo. Nie przesadzajmy z dekoracją, ozdobami, zabawkami. Im większy natłok różności, tym mniejsza zdolność do rozwoju wyobraźni i samodzielnego myślenia abstrakcyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top