Gra na gitarze metodą na nudę wśród młodzieży

Gra na gitarze metodą na nudę wśród młodzieży

Wielu młodych ludzi marzy o tym, aby umieć grać na instrumencie jakim jest gitara. Warto im na to pozwolić, ponieważ to tylko rozwinie ich kreatywność i zwiększy pewność siebie. A nauka na gitarze nie jest trudna ani droga. Zajmuje o wiele mniej czasu niż nauka gry na skrzypcach czy pianinie. Dobrą gitarę możemy kupić już za kilkaset złotych.

Nasze pociechy mogą uczyć się grać na gitarze same lub uczęszczać na prywatne lekcje u nauczyciela. Cennik? Przykładowo nauka gry na gitarze w Katowicach zaczyna się już od trzydziestu złotych. W takim wypadku uczący się może wybrać w sposób, w jaki chce, aby lekcje były prowadzone. Niektórzy uczniowie chcą uczyć się grać muzykę klasyczną, inni rozrywkową. Nauczycielem naszego dziecka niekoniecznie też musi być osoba wykwalifikowana. Gitara nie jest trudnym instrumentem i każdy kto gra na niej kilka lat może nim zostać. Najważniejsze jest odpowiednie podejście nauczyciela do uczniów, zwłaszcza tych młodszych.

Jak kupić pierwszą gitarę naszemu dziecku:

  • przy zakupie pierwszej gitary powinien być z nami doświadczony gitarzysta, który nie pozwoli by nas oszukano,
  • zwróć uwagę, by każda ze strun po dociśnięciu na pierwszym i ostatnim progu leżała równo na wszystkich progach,
  • należy sprawdzić czy nad XII progiem odległość strun od progu nie przekracza 6-7 mm;
  • powinnyśmy wykonać test tzw. XII progu.

Przede wszystkim dowiedzmy się czym jest gitara. Jest to instrument muzyczny pochodzący z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem oraz progami na podstrunnicy. Podstawowa gitara ma sześć strun, jednak możemy spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Na gitarze gra się palcami lub kostką gitarową. Istnieje możliwość jednoczesnego grania palcami oraz kostką. Wyróżniamy gitary klasyczne, akustyczne, elektro-akustyczne, elektryczne i basowe. Jako pierwszą powinniśmy kupić gitarę klasyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top