Gdzie w Warszawie napić się dobrego wina?

Gdzie w Warszawie napić się dobrego wina?

Dobre wino o aromatycznym bukiecie to bardzo dobra rzecz dla poprawy samopoczucia, wobec czego, mając taką możliwość, warto wybrać się do dobrze przygotowanej winiarni, zaopatrzonej w najlepsze, zagraniczne wina. Najlepiej jeśli będą to wina różnorodne, abyśmy mogli skosztować tego napoju z każdego regionu, bowiem trzeba przyznać, iż co kraj to obyczaj, także i w przypadku wytwarzania wina. Warto tutaj dodać także, iż wino spożywane w niedużych ilościach służy naszemu zdrowiu, co tylko sprawia, iż napój ten staje się jeszcze bardziej popularny.

Walory zdrowotne czerwonego wina

Do najbardziej znanych, już w czasach zamierzchłych, zalet wina należy zwalczanie wszelkiego rodzaju mikroorganizmów, które miały negatywny wpływ na zdrowie człowieka, a trafiały doń za pośrednictwem nieprawidłowo przechowywanego pożywienia. Poza tym wino, w szczególności czerwone, jak się okazuje zawiera także mnóstwo przeciwutleniaczy, wobec czego bardzo pozytywnie wpływa na serce i ogólnie na układ krążenia. Neutralizowane są w ten sposób niebezpieczne cząsteczki, tak zwane wolne rodniki które mogą być przyczyną wielu poważnych chorób. Ponadto, wino zapobiega także zlepianiu się płytek krwi, co stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed miażdżycą. Jednym słowem można powiedzieć, iż lampka wina do obiadu jest jak najbardziej pożytecznym rozwiązaniem, aczkolwiek i z tym nie powinniśmy przesadzać, bowiem spożywanie alkoholu codziennie, strasznie obciąża wątrobę, mogą powodować jej choroby. Warto tutaj więc przynajmniej kilka razy w tygodniu całkowicie odpuścić sobie spożywanie jakichkolwiek napojów alkoholowych, jeśli nie chcemy poprzez nadmierną troskę o układ krążenia nabawić się marskości wątroby.

Gdzie można napić się dobrego wina?

W warszawie znamy dwa dobre miejsca w których można dostać dobre wina. Przede wszystkim będzie to bistro Zuzu, czyli odpowiednią winiarnię, w której możemy pokosztować najróżnorodniejszych win pochodzących z całego świata. Co więcej, możemy tutaj przysiąść i skosztować wina w doborowym towarzystwie, w pięknie i stylowo urządzonym lokalu, co na pewno wpłynie dodatkowo na nasze samopoczucie. Drugim miejscem w którym można pozyskać dobre wina, jest sklep 101 win, aczkolwiek w przeciwieństwie do Bistru Zuzu, tutaj już na miejscu wina raczej nie skosztujemy. Mamy tutaj bowiem do czynienia ze zwykłym sklepem winiarskim, w którym co prawda dostaniemy najlepsze gatunki win z całego świata, niemniej jednak musimy samodzielnie zadbać o kulturę jego spożycia.

Możemy więc powiedzieć, iż mamy w Warszawie, bardzo dobre dwa punkty w których można kupić dobre jakościowo wina. Jednym z nich jest sklep, zaś drugim bistro. Obydwa zaopatrzone są wyśmienicie, zaś ceny wcale nie należą do najbardziej wygórowanych, wobec czego, można powiedzieć, iż jest to dobre rozwiązanie, aby od czasu do czasu zafundować sobie łyk dobrego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top