Escape Game – poczuj prawdziwą adrenalinę

Escape Game – poczuj prawdziwą adrenalinę

Specjalny pokój, w którym grupa graczy zostaje zamknięta na określony czas i z którego trzeba się wydostać w czasie mniejszym niż godzina, nazywamy pokojem zagadek. Zasady gry znanej jako escape game są proste – należy rozwiązywać kolejne zagadki i wykonywać określone zadania i questy, aby ostatecznie znaleźć wyjście z zatrzaśniętego pokoju.

Oczywiście gra nie przebiega zawsze według tego samego scenariusza – wszystko zależy od jej uczestników. Ważne jest, który element scenografii zwrócić ich uwagę, w jakiej kolejności zechcą rozwiązywać zadania, która zagadka będzie dla nich priorytetem, no i oczywiście ile razy się pomylą.

Niekiedy pokoje są tak duże i zabudowane, że przypominają bardziej labirynt – nawet sporej i zgranej grupie graczy nie musi się udać trudna sztuka wydostania z pokoju. Każda rozwiązana zagadka przynosi więc satysfakcję, zwłaszcza, że z pewnością zbliża nas do ostatecznego rozwiązania. Związane z tym wszystkim emocje i dobra zabawa są nie do przecenienia. Zwłaszcza gdy postanawiamy dać się zamknąć w pokoju razem z grupą przyjaciół – jeśli uda się nam uniknąć kłótni i nieporozumień możemy stworzyć w ten sposób prawdziwą „drużynę marzeń”, w której każdy ma swoje miejsce i może wykorzystać unikalne umiejętności, aby pomagać innym.

Równocześnie każdy pokój zagadek stawia przed nami inne wyzwanie. Możemy wcielić się w poszukiwaczy skarbów, łowców przygód lub po prostu w zabłąkanych w starym zamczysku turystów…

Często zagadki oparte są na prawdziwych faktach z życia różnych ludzi lub historii danego miejsca. Pokój zagadek może więc dać nam coś więcej niż tylko dobrą zabawę. Uczymy się w nim współpracy i przydatnych ciekawostek o świecie. Rozrywka ta jest polecana każdemu, kto lubi niebanalną zabawę w rozsądnej cenie. Sprawdź nowy escape game w Krakowie na www.lostroom.pl, polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top