Elewacja klinkierowe – wszystko co musisz wiedzieć

Elewacja klinkierowe – wszystko co musisz wiedzieć

Jaka elewacja jest najlepsza? Elewacja z klinkieru czy może z tynku mineralnego? Jakie są koszty takich rzeczy? Odpowiedzi na te i jeszcze inne tego typu pytania poszukują wszyscy, którzy mają w planach wykonanie dobrej elewacji własnego domu.

To inwestycja na długie lata, dlatego też trzeba dokładnie przemyśleć sprawę nim zdecydujemy się na któreś rozwiązanie. Trudno tutaj komukolwiek cokolwiek radzić, bo każdy musi ostatecznie sam wybrać jakąś opcję, ale zawsze można przedstawić konkretne argumenty, które mogłyby ewentualnie pomóc w rozstrzygnięciu problemu.
Jeśli rozejrzymy się wokół, zauważymy, że w naszym otoczeniu przeważają kolorowe elewacje z tynków akrylowych lub mineralnych.

Gdyby ktoś przejrzał paletę kolorystyczną dostępnych tynków, okazałoby się, że trudno byłoby od tak zdecydować się na jakiś kolor. Minęły czasy, kiedy królowały szare betonowe tynki. Ale żeby nie potępiać wszystkiego, co było kiedyś, trzeba koniecznie zaznaczyć, że takowe tynki były nader trwałe i jednocześnie nie wymagały czyszczenia, bo jeśli już się przybrudziły, to tak naprawdę nie szkodziło im to, bo stawały się tylko nieco ciemniejsze.

A elewacje z klinkieru? Otóż, część osób decyduje się właśnie na takie wykończenie domu. To bardzo dobry pomysł, choć może nie najtańszy, choć w ostatecznym rozrachunku i tak się opłaca. Jak to możliwe? Elewacje z klinkieru są nader trwałe i przez długi czas nie wymagają żadnych zabiegów typu czyszczenie czy odnawianie. Nic z tych rzeczy. Oczywiście mówimy tutaj o elewacji, na którą zostały wykorzystane cegły klinkierowe. Niektórzy uważają, że można także wykorzystać płytki klinkierowe, które są tańsze od cegły. Każdy ma oczywiście prawo wyboru, ale zdecydowanie ekonomiczniej jest postawić na cegły klinkierowe, które doskonale sprawdza się w tej roli. Płytki klinkierowe też oczywiście można zastosować, ale trzeba liczyć się z tym, że nie są tak trwałe jak cegła i mogą po prostu zacząć się odklejać.

Poszukujesz cegieł klinkierowych? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Lode na stronie http://www.lode.pl/pl/cegly-i-plytki-klinkierowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top