Domy w dzielnicy Wola Justowska w Krakowie

Dom

Domy w dzielnicy Wola Justowska w Krakowie

Wola Justowska wchodzi w skład VII dzielnicy Krakowa. W XVI była na tym terenie wieś Chełmska i to do nich należały te tereny.  W 1528 roku wykupił ją sekretarz Zygmunta Starego. Wola Decjusza wzięła swoją nazwę od jego imienia, która następnie została zamieniona na Wolę Justowską.

Współcześnie VII dzielnica kojarzona jest z luksusem i szykiem. Stare wille zamieszkują pokolenia znanych rodów. W pobliżu nich powstają rezydencje oraz apartamentowce o nowoczesnej architekturze. Inwestorzy szukają coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które mają przyciągnąć przyszłych klientów.

Dzielnica jest ceniona za bliskość przyrody i dobre skomunikowanie z centrum miasta, lotniskiem oraz obwodnicą.Do niedawna była jedynym z niewielu terenów gdzie mieszkańcy Krakowa mogli cieszyć się środowiskiem naturalnym. Wraz z rozbudową miasta, część z zielonego obszaru została zniszczona na rzecz nowoczesnych budynków mieszkalnych.

U podnóża Wesołej Polany powstają kilku metrowe domy.  Fragment Lasu Wolskiego został ogrodzony i ruszyły początkowe prace. Społeczność nie jest zadowolona z takiego obrotu wydarzeń. Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa oznajmił, że ponowi próby ratowania „zielonego” miejsca Krakowa.

Na stronach internetowych przeczytamy głównie słowa krytyki odnośnie przedsięwzięć na Woli Justowskiej. Obrońcy przyrody są odsuwani na dalszy plan i ich głos nie dociera do urzędu miasta. Jeden z najpiękniejszych terenów Krakowa może zostać zapomniany jeśli ktoś nie zaproponuje zmian korzystnych dla miasta, mieszkańców i inwestorów.

Jeśli jednak interesują nas domy na Woli Justowskiej, to bez problemu znajdziemy je na przykład w ofercie SM Salwator – http://www.salwator.com.pl/mieszkania/wola-justowska/karta-informacyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top