Czy prywatny dom opieki to dobry pomysł na starość?

prywatny dom opieki idealnym rozwiązaniem dla seniora
Dom

Czy prywatny dom opieki to dobry pomysł na starość?

Mawia się, że starość to nie choroba, jednak niejednokrotnie bardzo blisko jest związana właśnie z chorobą. Nawet jeśli starszej osobie nie dolega nic poważnego to zazwyczaj jest ona słabsza, mniej mobilna i łatwiej się męczy. Opieka nad starszymi rodzicami jest bardzo trudna. Tak naprawdę niewiele osób sobie z nią radzi, czy w ogóle jest w stanie się zająć starszą mamą czy tatą. Wtedy z pomocą przyjść może nam prywatny dom opieki.

Odesłanie rodzica w takie miejsce jest zwykle traumatycznym przeżyciem. Mamy wyrzuty sumienia, że przecież on był w stanie nami się opiekować przez całe życie, a my na stare lata nie umiemy się mu odwdzięczyć. Tymczasem, myślenie takie jest totalnie błędne. Prywatny dom seniora jest w stanie zapewnić naszemu rodzicowi nie tylko podstawowe kwestie życiowe takie jak jedzenie czy dach nad głową.

Tak naprawdę prywatny dom opieki to miejsce, gdzie wielu seniorów przeżywa swoją drugą młodość. Profesjonalny prywatny dom seniora organizuje starszym osobom zajęcia w ciągu dnia, których na pewno nasz tata pod naszą opieką by nie doświadczył. Dlatego właśnie prywatny dom seniora to niejednokrotnie znacznie lepsze rozwiązanie niż nam się wydaje.

Oczywiście, nie wszystkich stać na prywatny dom opieki. Miesięczna opłata w najlepszych placówkach potrafi być naprawdę wysoka, a emerytura rodzica zapewne będzie pokrywać jedynie część łącznych kosztów. Finanse to jedyna rzecz jaka może stanąć nam na przeszkodzie. Całą resztą nie powinniśmy się martwić, bo prywatny dom opieki to najlepszy możliwy wybór dla seniora. Oczywiście nie może to wyglądać tak, że wyślemy tam członka rodziny i koniec. Trzeba go będzie odwiedzać co weekend, a wtedy z całą pewnością i on będzie zadowolony ze swojego nowego domu.

Dobrze wybierać domy opieki zlokalizowane parę kilometrów od miasta, w którym mieszkamy. Jeśli więc dla przykładu Kraków jest naszym miastem, to zakwaterujmy naszego seniora na przykład w http://spokojnaoaza.com.pl/ – jest to prywatny dom opieki nad seniorami położony niespełna 15 kilometrów od miasta Kraków który dysponuje dużym ogrodem i zapewnia spokój i ciszę na starość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top