Charakterystyka firmy Leantechnik

Charakterystyka firmy Leantechnik

LEANTECHNIK to firma, która zajmuje się instalacją i demontażem maszyn, urządzeń przemysłowych. W swojej ofercie posiada także szeroki zakres robót elektrycznych i budowlanych. Do innych obszarów działalności tej firmy zaliczyć trzeba transport maszyn w kraju i za granicą, relokacje zakładów przemysłowych, instalacje sprężonego powietrza, pneumatykę, kompresorownie.

Instalacje przemysłowe, elektryczne, rozdzielnice elektryczne, transformatory to kolejne pozycje w ofercie tej firmy. LEANTECHNIK do współpracy zaprasza specjalistyczne firmy inżynierskie. Dzięki temu realizują zarówno jednostkowe jak i duże zlecenia. W swojej pracy firma ta wykorzystuje takie urządzenia jak np.wciągarki. Większość tych urządzeń wyposażona jest w przekładnie ślimakowe i sprzęgła.  instalacja maszyn

Przekładnia ślimakowa składa się z dwóch elementów: ze ślimaka i ślimacznicy. Przekładnie te służą do napędu. Jest to przenoszenie mocy z wału czynnego na wał bierny. Ich zadanie polega na zmianie momentu obrotowego przy jednoczesnej zmianie liczby obrotów. Przekładnia ślimakowa umieszczana jest przeważnie w zamkniętych korpusach, które służą do wspierania łożysk wału przekładni.

Takie zabudowane przekładnie nazywane są reduktorami i wykorzystywane są we wciągarkach, wózkach suwnicowych, przenośnikach różnego rodzaju, mieszalnikach i obrotnicach. Przekładnie ślimakowe, które maja funkcje przyspieszające nazywa się multiplikatorami i są one wykorzystywane bardzo rzadko. Przekładnie ślimakowe mogą być mechanizmami samohamownymi.  Ten mechanizm o działaniu nieodwracalnym, może przenosić ruch tylko w jednym kierunku. Przekładnie zapewniają korzystne warunki przenoszenia dużych obciążeń. Jest to możliwe dzięki jednoczesnej współpracy wielu zębów, które stykają się liniowo.

Sprzęgła wykorzystuje się w budowie maszyn, jako element łączący wały. Pozwala to na przekazanie momentu obrotowego. Służą one do połączenia dwóch osadzonych obrotowo wałów, zwanych czynnym i biernym. Dzięki sprzęgłom możliwe jest wykonanie silników, zespołu układu napędowego czy mechanizmów roboczych oddzielnie.

Użycie sprzęgieł umożliwia także wykonanie szeregu innych czynności, które wymagałyby wykorzystania bardzo skomplikowanych maszyn. a w niektórych przypadkach byłoby w ogóle niemożliwe. Istnieje wiele rodzajów sprzęgieł. Dzieli się je ze względu na zadania, rozwiązania konstrukcyjne, sposób włączania czy rodzaj łącznika. Wiele sprzęgieł spełnia równocześnie kilka zadań. Decydując się na zakup sprzęgła należy zwrócić także uwagę czy spełnia wymagane normy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top