Bezpłatny przegląd?

Bezpłatny przegląd?

Standardowy i wymagany przez prawo przegląd stanu technicznego samochodu osobowego kosztuje obecnie w okolicach 100zł (jest to kwota ściśle regulowana przez polskie prawo). Przeważnie poprzestajemy jedynie na nim i wyjeżdżamy z niego z przeświadczeniem, iż stan naszego samochodu pozwoli na kolejny rok użytkowania, aż do kolejnego przeglądu – nie sprawdzamy tym samym jego podzespołów częściej, tłumacząc to zazwyczaj koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Czy każdy przegląd stanu technicznego musi być taki drogi?

Wymiana opon?
Wymiana opon to czynność, którą robi niemal każdy z nas przynajmniej dwa razy w roku. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że wulkanizator za drobną opłatą może przejrzeć stan zawieszenia naszego samochodu, czy chociażby układu hamulcowego – samochód w większości i tak jest przecież już na podnośniku!

Darmowe przeglądy?
Coraz częściej możemy także spotkać usługi darmowych przeglądów samochodowych – tego typu diagnostyka pojazdów świadczona przez niezależne warsztaty samochodowe ma na celu oczywiście późniejszą wymianę uszkodzonych elementów, jednak nie musimy się na nią w danym warsztacie decydować. Zadbajmy zatem o okresowe przeglądy naszego pojazdu, aby służył nam długo i bezawaryjnie!

Stan techniczny pojazdu
Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak faktycznie wygląda stan techniczny naszego pojazdu, którym poruszamy się każdego dnia. Wydaje nam się, że obowiązkowy przegląd stanu technicznego, który jest wymagany przez prawo raz w roku, jest wystarczający do wyłapania wszelkich usterek i zapewnienia naszego bezpieczeństwa podczas wszystkich podróży. Nie jest to jednak dobre podejście!
Wbrew pozorom najwięcej awarii naszego samochodu wpływających na nasze bezpieczeństwo dzieje się z dnia na dzień – najczęściej nawet ich nie zauważamy w codziennym użytkowaniu. Mowa tutaj chociażby o luzach na zawieszeniu, złamanych i wykrzywionych łącznikach stabilizatora, czy nieodpowiednio pracujących amortyzatorach. Całe zawieszenie może ulec uszkodzeniu po wjechaniu w większą dziurę, których na naszych drogach nie brakuje.

Warto zatem skorzystać z licznych ofert reklamowanych słowami „diagnostyka pojazdów” – w ten sposób za kilkadziesiąt złotych możemy poznać dokładną ocenę sprawności układów naszego samochodu. Wymiana opon również może być do tego dobrą okazją – można poprosić wulkanizatora o sprawdzenie zawieszenia za dodatkową opłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top