Bądźmy nowocześni, budujmy oszczędnie

audyt energetyczny
Dom

Bądźmy nowocześni, budujmy oszczędnie

Kto z nas nie marzy o własnych czterech ścianach? Mówi się nawet żartobliwie, że prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, spłodzić syna i posadzić drzewo. Niestety ten wymieniony jako pierwszy cel wydaje się najtrudniejszy do osiągnięcia. Jednak budowa domu to nie lada wyzwanie, które bardzo często jak już jest podejmowane, angażuje całą najbliższą rodzinę i nierzadko tą  dalszą też.

Wystarczy sobie przypomnieć czy my sami, jeśli nie budowaliśmy swojego własnego, wymarzonego domu, to czy  nie pomagaliśmy komuś ze znajomych lub rodziny w tym procederze? Na pewno zdecydowana większość przypomni sobie taki epizod w swoim życiu, gdy pomagał ogradzać działkę, kopał pod fundamenty czy uczestniczył w innych pracach budowlanych przy budowie domu.

Dzisiejsza budowa różni się zdecydowanie od tej prowadzonej choćby kilkanaście lat temu. W obecnych czasach, już podczas projektowania domu duży nacisk kładzie się na to, żeby dzięki zastosowanym technologiom ograniczyć starty ciepła i spowodować już od samego początku oszczędzanie energii. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się tak zwane domy pasywne, które to powodują spore oszczędności energii dzięki zastosowanym materiałom jak również wykorzystaniu na przykład promieni słonecznych do ogrzewania tychże domów.

Budując dom odpowiednią metodą i z zachowaniem zasad energooszczędności (warto to sprawdzić zamawiając audyt energetyczny) możemy już po kilku latach od ukończenia budowy swojego wymarzonego lokum, być beneficjentem tych oszczędności i zamiast na ogrzewanie część zaoszczędzonych pieniędzy możemy przeznaczyć choćby na szybszą spłatę kredytu bez którego nie była by możliwa nasza inwestycja. Bardzo szybko rozwijającą się ostatnio dziedziną nauki jest fotowoltaika. Zamiana światła słonecznego na energię elektryczną w naszych nowych domach może nam przynieść dodatkowe oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top